Wright Kardeşler

David McCullough

Wright Kardeşler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-02-08
YAZAR David McCullough
ISBN 6059861045
DOSYA FORMATI 7,66 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

İki Pulitzer ödüllü yazar David McCullough, dünyaya uçmayı öğretmiş cesur kardeşlerin çarpıcı hikâyesinin ardındaki gerçeği anlatıyor: Wilbur ve Orville Wright. 1903 yılının bir kış gününde, Kuzey Carolina’nın ücra Outer Banks Bölgesi’nde, Ohiolu iki erkek kardeş, Wilbur ve Orville Wright tarihin gidişatını değiştirdi. İlk ağır, motorlu ve pilot taşıyan makineyle uçuş çağı başladı.Bu adamlar kimdi ve uçmayı nasıl başarmışlardı?Wilbur ve Orville, ticari başarıyı yakalamış iki eğitimsiz bisiklet tasarımcısı olma­nın çok ötesinde, yetiştirilme tarzlarına dayanan olağanüstü cesaret ve azim sahibi, çok çeşitli entelektüel ilgi alanlarına ve bitmek tükenmek bilmeyen bir meraka sahipti. Ya­şadıkları evde ne elektrik, ne de su tesisatı vardı. Ama babaları tarafından temin edil­miş bolca kitap bulunuyordu ve asla okumaktan vazgeçmediler.Birlikte çalıştıkları zamanlarda, üstesinden gelemeyecekleri hiçbir problem yoktu. Wilbur şüphesiz bir dâhiydi. Orville çok ender görülen bir mekanik beceriye sahipti. Eğitimlerinin lise düzeyinde kalması, çok az paralarının olması ve yüksek yerlerde tanı­dıklarının olmaması onları uçuşa geçmek konusundaki hayallerinden asla vazgeçirmedi. Hiçbir şey, hatta her seferinde yeni icatlarına kalkıştıklarında göze aldıkları ölüm tehli­kesi bile bunu yapamadıAmerikalı ünlü tarihçi ve yazar David McCullough, Wright Kardeşlerin hikâyesini belgesel tadında okuyacağınız bu kitapta anlatmak için, kişisel günlüklerin, not defterle­rinin ve binden fazla şahsi aile arası yazışmasının da içinde bulunduğu Wright belgele­rinin geniş zenginliğinden ve kız kardeşleri Katharine’in pek bilinmeyen katkılarından yararlanıyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Wright Kardeşler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Wright Kardeşler.

... böyle bir kanat tarafından sağlanabilirdi ve bu konuda Wright kardeşler de onunla uyuşuyordu ... Wright Kardeşler Ve Uçağın İcadı Uçağın Tarihçesi Vikipedi ... . Wright Kardeşler, Orville (d. 19 Ağustos 1871 - ö. 30 Ocak 1948), Wilbur (d. 16 Nisan 1867 - ö. 30 Mayıs 1912), motorlu uçak uçuran ABD'li kardeşler. Wright Kardeşler Günü her sene 17 Aralık günü kutlanıyor. Orville ve Wilbur Wright isimli iki kardeş 1903 yılında hava ile çalışan, mekanik tahrikli uçaklarını ilk kez başarıyla uçurmayı başardılar. Uçağı Kim icat etti, Uçağı kim buldu, İlk Uçak kim yaptı Wright Kardeşler, Orville (d. ... Wright Kardeşler Kimdir? ... . Uçağı Kim icat etti, Uçağı kim buldu, İlk Uçak kim yaptı Wright Kardeşler, Orville (d. 19 Ağustos 1871 - ö. 30 Ocak 1948), Wilbur (d. 16 Nisan 1867 - ö. 30 Mayıs 1912), motorlu uçak uçuran ABD'li kardeşler. wright kardeşlerin hayatı hakkında bilgi. ABD'li mucit ve sanayici kardeşler. Writght Wilbur (Melville/İndiana 1867-Dayton 1912), Wright Orville (Dayton 1871- ay.y. 1948). Otto Lillienthal ve Wright Kardeşler uçak dizaynı kurumunu kurdular. Wright Kardeşler artık uçabilen bir uçak yaratmışlardı. Yeni görevleri ise onu nasıl uçuracaklarını öğrenmekti. Wright Kardeşler, Orville (d. 19 Ağustos 1871 - ö. 30 Ocak 1948), Wilbur (d. 16 Nisan 1867 - ö. 30 Mayıs 1912), motorlu uçak uçuran ABD'li kardeşler....