Yunus Emre Menkıbeleri

Mustafa Özçelik

Yunus Emre Menkıbeleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-02-02
YAZAR Mustafa Özçelik
ISBN 6059268158
DOSYA FORMATI 12,78 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Yunus Emre ile ilgili bilgilerimiz, iki temel kaynağa dayalıdır. Bunlardan ilki şiirlerinin yer aldığı Divan’ı, diğeri de hakkında söylenegelen menkıbelerdir. Dolayısıyla tarihi şahsiyeti hakkında çok fazla bir bilgiye sahip olmadığımız Yunus Emre adına ilmi, kültürel ve sanatsal anlamda hazırlanan bütün eserlerde söylenenler/yazılanlar öncelikle bu menkıbelerden ve şiirlerden hareketle oluşturulmuş metinlerdir."Bu kitap, Tapduk Emre eri, şairlerin en güzel sözlüsü, beliğ yazanların en fâsihi, lisan ehlinin sonuncusu, Hakk’a ulaşanların sultanı, fakir ve yoksulların baş tâcı, gariplerin gözetleyeni, âşıkların reisi ve ihsan sahiplerinin özü ve şüphesiz gaybî sırların tercümanı olan ve âriflerden başkasının anlayamayacağı bazı irfânî bilgileri remz yoluyla söyleyen Hazreti Şeyh Yunus Emre’nin menâkıbını bildirmektedir..." Yunus Emre Menkıbeleri isimli bu çalışmayla Yunus menkıbeleri belli bir sıraya göre ilk defa bir araya gelmekte, bir bütünlüğe kavuşmaktadır. Bu menkıbeler, sırasıyla okunduğunda klasik manada yazılmış sivil bir Yunus biyografisi ya da romanının da ortaya çıkmış olacağı görülecektir. Yunus hakkında bugüne kadar söylenenlerden de yararlanarak Yunus Emre menkıbelerini yorumlamaya çalışan bu eser aynı zamanda yeni yeni yorumların yapılmasına da bir davet olarak görülmelidir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Yunus Emre Menkıbeleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Yunus Emre Menkıbeleri.

...avuşmaktadır. 9.66 €. Yunus Emre Menkıbeleri isimli bu çalışmayla Yunus menkıbeleri belli bir sıraya göre ilk defa bir araya gelmekte, bir bütünlüğe kavuşmaktadır ... Yunus Emre Menkıbeleri Mustafa Özçelik ... . Yunus Emre Menkıbeleri - Mustafa Özçelik. Yunus Emre Menkıbeleri isimli bu çalışmayla Yunus menkıbeleri belli bir sıraya göre ilk defa bir araya gelmekte, bir bütünlüğe kavuşmaktadır. Yunus Emre ile ilgili bilgilerimiz iki temel kaynağa dayalıdır. Yunus Emre Menkıbeleri isimli bu çalışmayla Yunus menkıbeleri belli bir sıraya göre ilk defa bir araya gelmekte bir bütünlüğe... 16.98 TL. Yunus Emre Menkıbeleri isi ... Yunus Emre Menkıbeleri En Uygun Fiyata Sizleri Bekliyor. ... . Yunus Emre Menkıbeleri isimli bu çalışmayla Yunus menkıbeleri belli bir sıraya göre ilk defa bir araya gelmekte bir bütünlüğe... 16.98 TL. Yunus Emre Menkıbeleri isimli bu çalışmayla Yunus menkıbeleri belli bir sıraya göre ilk defa bir araya gelmekte, bir bütünlüğe kavuşmaktadır. Yunus Emre ile ilgili bilgilerimiz, iki temel kaynağa dayalıdır. Yunus Emre Menkıbeleri isimli bu çalışmayla Yunus menkıbeleri belli bir sıraya göre ilk defa bir araya gelmekte, bir bütünlüğe... 22.10 TL. Yunus Emre Menkıbeleri-Büyüyen Ay Yayınları- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz. Yunus Emre Menkıbeleri isimli bu çalışmayla Yunus menkıbeleri belli bir sıraya göre ilk defa bir araya gelmekte, bir bütünlüğe kavuşmaktadır. Bu menkıbeler, sırasıyla okunduğunda klasik manada... Yunus Emre ile ilgili bilgilerimiz, iki temel kaynağa dayalıdır. Yunus Emre Menkıbeleri isimli bu çalışmayla Yunus menkıbeleri belli bir sıraya göre ilk defa bir araya gelmekte, bir bütünlüğe... Yunus Emre ile ilgili bilgilerimiz, iki temel kaynağa dayalıdır. Yunus Emre Menkıbeleri isimli bu çalışmayla Yunus menkıbeleri belli bir sıraya göre ilk defa bir araya gelmekte, bir bütünlüğe... Yunus Emre Menkıbeleri kitabını inceleyin, benzer kitaplarla karşılaştırın...