Samsat Yıldızı Hz. Safvan Bin Muattal

Hasan Basri Bilgin

Samsat Yıldızı Hz. Safvan Bin Muattal
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-02-10
YAZAR Hasan Basri Bilgin
ISBN 6051511771
DOSYA FORMATI 5,8 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“Ben onun hakkında ancak hayır biliyorum.”Hz. Muhammed (sav)Anadolu topraklarının kutsallığını anlatan kitap!Hızla yayılan İslam’ın önünü kesmek isteyen düşmanların Hz. Peygamber’e ve Müslümanlara kurduğu tuzaklarla, fesat dolu fitnelerin art arda geldiği bir dönemde Allah ve Peygamber sevdalısı bir genç adam da kendini bu fitne dolu büyük iftiralardan birinin içinde bulur.İslam’a karşı kurulan en büyük tuzaklardan biri olan ve İslam Tarihi’ne “İFK Olayı” adıyla geçen bu zor günlerin sonunda genç cengâver, Allah’ın vahyettiği Nur Suresi’nin ayetleriyle aklanır, suçsuz olduğu ortaya çıkar.Hazreti Peygamber’in vefatından sonra O’nun anılarıyla dolu Medine’den ayrılır, Bizans ile cihad ve tebliğ için geldiği Adıyaman yöresinde Samsat’ı görünce bu yöreye büyük bir tutkuyla bağlanır. Ecel şerbetini de “Allah’ın Tarlası” diye anılan bu kutlu Anadolu topraklarında içer.Hz. Eyyub el Ensari ile birlikte Anadolu’nun bağrında yatan iki sahabeden biri olan bu mübarek insan, Adıyaman toprağının pak şehidi Samsat Yıldızı Hz. Safvan Bin Muattal’dır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Samsat Yıldızı Hz. Safvan Bin Muattal i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Samsat Yıldızı Hz. Safvan Bin Muattal.

...Yıldızı Hz. Safvan Bin Muattal'dır. Konu Başlığı: Hz ... Hasan Basri Bilgin - Hz. Safvan Bin Muattal | Sözcü Kitabevi ... . Safvan bin Muattal, ?-680?-Biyografik roman. Samsat yıldızı hz.safvan bin muattal. 9786051511771 HAYAT Hasan Basri Bilgin. Eyyub el Ensari ile birlikte Anadolu'nun bağrında yatan iki sahabeden biri olan bu mübarek insan Adıyaman toprağının pak şehidi Samsat Yıldızı Hz. Safvan Bin Muattal'dır. Eyyub el Ensari ile birlikte Anadolu'nun bağrında yatan iki sahabeden biri olan bu mübarek insan, Adıyaman toprağının pak şehidi Samsat Yıldızı Hz. Safvan Bin Muattal'dır. Safvan bin Muattal. Samsat'a gele ... Catalog › Details for: Samsat Yıldızı Hz. Safvan Bin Muattal ... . Safvan Bin Muattal'dır. Safvan bin Muattal. Samsat'a gelen bu ordu içerisinde Hz. Safvan b. Muattal da komutan olarak bulunmuş ve yapılan savaşta burada altmış yaşlarında iken şehit düşmüştür. Ebû Ömer (Ebû Amr) Safvân b. el-Muattal b. Rubeyyia (Rahda) es-Sülemî ez-Zekvânî (ö. 19/640). Daha sonra bu olay Abdullah b. Übey b. Selûl'ün dedikodusu yüzünden Safvân ile Hz. kitaphanen.com´da uygun fiyata Hayat Yayınları markalı Samsat Yıldızı Hz. Safvan Bin Muattal 9786051511771 aradığınız kitabı bulabilir, güvenli alış verişinizi yapabilirsiniz. Hz. Eyyub el Ensari ile birlikte Anadolu'nun bağrında yatan iki sahabeden biri olan bu mübarek insan, Adıyaman toprağının pak şehidi Samsat Yıldızı Hz. Safvan Bin Muattal'dır. Eyyub el Ensari ile birlikte Anadolu'nun bağrında yatan iki sahabeden biri olan bu mübarek insan, Adıyaman toprağının pak şehidi Samsat Yıldızı Hz. Safvan Bin Muattal'dır....