Genel Edebiyat Bilimi

Prof. Dr. Gürsel Aytaç

Genel Edebiyat Bilimi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-01-21
YAZAR Prof. Dr. Gürsel Aytaç
ISBN 6055063900
DOSYA FORMATI 5,2 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Zamana ve mekâna aidiyeti içinde dilin bireyselleşmesi yoluyla hayat ancak şeylerin birbiriyle ilişkisi içinde, yani yaşantı ilişkilerinden hareketle anlaşılır. Edebî-estetik yaratma ve anlam süreci içinde, yeni­den kurgulanmış yaşantılar sayesinde belirsizin dün­yası, varoluşun imkânları insanlığın önünde açılır. Böylece kişi, kelimelere değil, varlığın ta kendisine nüfuz eder.Edebiyat bu oluşu, varlığı yaşamak, temaşa etmek için bir araçtır. Dünyayı algılama ve bilme tarzları­mızın değişmesine göre pek çok kez değişime uğra­yan edebi formlar, tarzlar, diller ve üsluplar bu yaşan­tıların içeriği, özü hakkında birtakım hakikatleri sez­dirirler. Kişi gerçekliğin hem şimdi ve buradaki hem de öncesiz ve sonrasız bir zamandaki sabit imge­lerine, motiflerine, biçim­lerine bu sayede temas eder.İşte Genel Edebiyat Bilimi estetik ve poetik boyutları ihmal etmeden bütün bu edebî yaratma ve anlama süreçlerine nüfuz etmek üzere zamanın bilimsel ve teknik ruhuna uygun olarak teşekkül etmiş bir çalış­ma alanıdır. Üslup ve metin çözümlemelerinden ede­biyat estetiğine, edebiyat biliminin temel problem­lerinden edebiyat akımlarına ve kuramlarına, tarihsel gelişimi içinde diğer disiplinlerle olan ilişkilere ve Doğu'nun ve Batı'nın klasikleri ile ulusal edebiyatla­rın birbirleri üzerindeki etkileşim­lerine kadar ede­biyat hakkında genel bilgileri içeren bu son derece to­parlayıcı ve yetkin çalışmasıyla Gürsel Aytaç, dil ve anlatılarda vücut bulan kurgusal gerçekliğin arka pla­nına dair görüş ve tartış­maları okuyucunun dikkatine sunuyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Genel Edebiyat Bilimi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Genel Edebiyat Bilimi.

...ı, diyebilirim ki Almanca yazılmış edebiyat bilimi kitapları ... Genel Edebiyat Bilimi - Milenyum Kitap ... . Aslında genel edebiyat bilimi için edebiyat tarihinden çok edebiyat tarihçiliği önemlidir. Edebiyat tarihindeki edebiyat akımlarını, örnekleme yöntemiyle daha çok Alman edebiyatından tanıttım. Aslında genel edebiyat bilimi için edebiyat tarihinden çok, edebiyat tarihçiliği önemlidir. Edebiyat tarihindeki edebiyat akımlarını, örnekleme yöntemiyle daha çok Alman edebiyatından tanıttım. Aslında genel edebiyat bilimi için edebiyat tarihinden çok, ... Genel Edebiyat Bilimi ... . Aslında genel edebiyat bilimi için edebiyat tarihinden çok, edebiyat tarihçiliği önemlidir. 17.81 TL. Genel edebiyat bilimi, çeşitli ulusal edebiyatları kapsadığı için herhangi bir ulusal edebiyatla uğraşan bir araştırmacının bilgi donanımını sağlar. Edebiyat tarihindeki edebiyat akımlarını da örnekleme yöntemiyle daha çok Alman edebiyatından tanıttım. Aslında genel edebiyat bilimi için edebiyat tarihinden çok edebiyat tarihçiliği önemlidir. Kitap Adı: Genel Edebiyat Bilimi Yazar: Gürsel Aytaç Yayıncı: Say Yayınları Sayfa Sayısı: 388. Kaynakçamın bütüne yakını, diyebilirim ki Almanca yazılmış edebiyat bilimi kitapları. Kağıt yılında yayınlanan Genel Edebiyat Bilimi , 2. Baskı ve İnceleme kategorisinde yer almaktadır. Genel Edebiyat Bilimi Yazarı Kimdir? Yukarıda 9754684197 numaralı kitabın pdf linki mevcuttur. Genel edebiyat bilimi, çeşitli ulusal edebiyatları kapsadığı için herhangi bir ulusal edebiyatla uğraşan bir araştırmacının bilgi donanımını sağlar. Okumayı kolaylaştırmak için LIT dosyası Microsoft'un ClearType teknolojisini içerir., Genel Edebiyat Bilimi lit. Bu dosyayı açma hakkında bilgi için lütfen aşağıdaki bilgileri okuyun. Kaynakçamın bütüne yakını, diyebilirim ki Almanca yazılmış edebiyat bilimi kitapları. Aslında genel edebiyat bilimi için edebiyat tarihinden çok edebiyat tarihçiliği önemlidir. Edebiyat tarihindeki edebiyat akımlarını da örnekleme yöntemiyle daha çok Alman edebiyatından tanıttım. Aslında genel edebiyat bilimi için edebiyat tarihinden çok edebiyat tarihçiliği önemlidir. Kaynakçamın bütüne yakını, diyebilirim ki Alamanca yazılmış edebiyat bilimi kitapları. Aslında genel edebiyat bilimi için edebiyat tarihinden çok edebiyat tarihçiliği önemlidir. 20.80 TL. İşte Genel Edebiyat Bilimi estetik ve poetik boyutları ihmal etmeden bütün bu edebî yaratma ve anlama süreçlerine nüfuz etmek üzere zamanın bilimsel ve teknik ruhuna uygun olarak......