Algılar ve Gerçek

Mustafa Nesim Sevinç

Algılar ve Gerçek
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-12-25
YAZAR Mustafa Nesim Sevinç
ISBN 6051432366
DOSYA FORMATI 6,71 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“…Antik çağdan beri, ülkeyi idare edenler tarafından, halk, yani idare edilenler cahil olarak nitelendirilmiştir. Bu duruma, cahilliğin diğer bir anlamı da, cahiller ötekileştirdiklerine cahil olarak görmesidir diyebiliriz.Hiçbir zaman hükümdarlar, en bilgili insanlardan olmadı. Ülkeleri idare edenlerin, bir kısmı gücünü tanrıdan, bir kısmı gelenekten, bir kısmı da fiziksel güçten almıştır.Günümüzde bu güçlerin yerini sandık gücü yani “oy” aldı. Ne yazık ki gene “bilgi” egemen olamadı. Çünkü her zaman olduğu gibi, gücü elinde tutan iktidardaki cehalet, bilginin iktidara gelmesini, iktidar gücüyle engellemiştir…”

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Algılar ve Gerçek i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Algılar ve Gerçek.

...Bunun altını biraz dolduralım. Algılar ve Gerçek - 9786051432366 - Kültür Kitapları - "…Antik çağdan beri, ülkeyi idare edenler tarafından, halk, yani idare edilenler cahil olarak nitelendirilmiştir ... Algılar ve Gerçek ... . 15.74 TL. "…Antik çağdan beri, ülkeyi idare edenler tarafından, halk, yani idare edilenler cahil olarak nitelendirilmiştir. Bu duruma, cahilliğin diğer bir anlamı da... ...Emekli Emniyet Müdürü Yesugay AKSAKAL 09 Nisan 2019 tarihinde TvO kanalında yayınlanan Algılar ve Gerçekler programına konuk olmuştur. Algı Ve Gerçek Örtülme Kapanma Konusu. 19.68 TL. "…Antik çağdan beri, ülkeyi idare edenler tarafından, halk, yani idare edilenler cahil olarak nitelendirilmiştir. Bu duruma, cahilliğin diğer bir anl ... Algılar ve Gerçek - Kafekültür Yayıncılık ... . Algı Ve Gerçek Örtülme Kapanma Konusu. 19.68 TL. "…Antik çağdan beri, ülkeyi idare edenler tarafından, halk, yani idare edilenler cahil olarak nitelendirilmiştir. Bu duruma, cahilliğin diğer bir anlamı da... Algılar ve Gerçek. Yazar: admin · Ocak 26, 2020. Gerçekler geri plana itilmekte, algılar gerçeklerin önüne geçmektedir. 'Algı ve gerçek' meselesini bu haftaki 'insaNomi'nin temel konusu yapmaya ve başlığa çıkarmaya bizi asıl iten temel neden... 19.68 TL. "…Antik çağdan beri, ülkeyi idare edenler tarafından, halk, yani idare edilenler cahil olarak nitelendirilmiştir. Bu duruma, cahilliğin diğer bir anlamı da... 17.36 TL. "…Antik çağdan beri, ülkeyi idare edenler tarafından, halk, yani idare edilenler cahil olarak nitelendirilmiştir. Bu duruma, cahilliğin diğer bir anlamı da... Bu çalışmamızda "Algı-Akıl-Gerçek" ve bunlar arasındaki ilişkilerin ne olduğunu değerlendirdik. Algı Ve Gerçek Dindarlık Konusu Dindarlık Ne Demektir ? Ve Daha Fazlası. 16.21 TL. "…Antik çağdan beri, ülkeyi idare edenler tarafından, halk, yani idare edilenler cahil olarak nitelendirilmiştir. Bu duruma, cahilliğin diğer bir anlamı da... 23.15 TL. "…Antik çağdan beri, ülkeyi idare edenler tarafından, halk, yani idare edilenler cahil olarak nitelendirilmiştir. Bu duruma, cahilliğin diğer bir anlamı da... 17.36 TL. Algılar ve Gerçek-Kafe Kültür Yayıncılık- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz. Algılar ve gerçekler. Uyanıklar aslanı koymuşlar tezgâha, Süslemişler gelin gibi, kalkmış şaha Korkulan gerçek, akşam olmaz sabaha. Algılar her şeydir, gerçekse bambaşka....