Uzunyayla ÇerkesleriTopluluk, Aidiyet ve Kimlik

Uzunyayla ÇerkesleriTopluluk, Aidiyet ve Kimlik
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-12-25
YAZAR
ISBN 6051962221
DOSYA FORMATI 5,83 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

19. yüzyılın imparatorlukları dağıtan sosyopolitik çatışmaları ve kanlı savaşları Anadolu'yu zorunlu kitlesel göçlerin yöneldiği bir çekim merkezi haline getirmiştir. Uzunyayla Çerkesleri Kafkas-Rus savaşlarının ardından zorunlu bir göçle Anadolu'ya gelmiş ve Uzunyayla'ya yerleşmişlerdir. Göçün ardından geçen yaklaşık yüz elli yılda Çerkesler, yeni yaşam alanlarında hem kan bağına dayalı geleneksel topluluklarını yeniden inşa etmiş, hem de küyerel sosyopolitik dönüşümlerin ülkemizde yarattığı artçı sarsıntılara bağlı olarak dönem dönem çehresi değişen modern bir topluluğu teşekkül ettirmişlerdir. Günümüzde, Uzunyayla, geleneğini güçlü bir biçimde sürdüren, aynı zamanda da modern bir inşa sürecinden geçen bir Çerkes topluluğuna ev sahipliği yapmaktadır. Bu etnografik çalışma, bir göçmen topluluğu olan Uzunayayla Çerkeslerini konu edinmektedir. Çerkeslerin topluluklarını nasıl inşa ettikleri ve hangi mensubiyet biçimlerini ürettiklerini etkileşimi esas alan bir yaklaşımla anlamak niyetindedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Uzunyayla ÇerkesleriTopluluk, Aidiyet ve Kimlik i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Uzunyayla ÇerkesleriTopluluk, Aidiyet ve Kimlik.

...luk Aidiyet ve Kimlik. Sayfa sayısı: 288 ... Uzunyayla Çerkesleri - Topluluk, Aidiyet ve Kimlik - İlkay Şahin... ... . 17.50 TL. Uzunyayla Çerkesleri Kafkas-Rus savaşlarının ardından zorunlu bir göçle Anadolu'ya gelmiş ve Uzunyayla'ya yerleşmişlerdir. UzunyaylaÇerkesleri Kafkas-Rus savaşlarının ardından zorunlu bir göçle Anadolu'ya gelmiş ve Uzunyayla'ya yerleşmişlerdir. Güç ve Kimlik Perspektifinden Çin-Afrika İlişkileri. 11.61 11.61. 35 TL. Uzunyayla Çerkesleri Kafkas-Rus savaşlarının ardından zorunlu bir göçle Anadolu'ya gelmiş ve Uzunyayla'ya yerleşmişlerdir. Uzunyayla Çerkesleri & Topluluk, Aidiye ... TOPLULUK, AİDİYET VE KİMLİK: UZUNYAYLA... | Facebook ... . Uzunyayla Çerkesleri & Topluluk, Aidiyet ve Kimlik epdf isimli 352 sayfadan oluşan kitap; tarafından yazılmıs ve ÇİZGİ KİTABEVİ yayınevinin 25/12/2018 Salı tarihinde ve 1. Baskı sayısı ile yayımlanmıştır. UzunyaylaÇerkesleri Kafkas-Rus savaşlarının ardından zorunlu bir göçle Anadolu'ya gelmiş ve Uzunyayla'ya yerleşmişlerdir. Güç ve Kimlik Perspektifinden Çin-Afrika İlişkileri. 33.06 38. UzunyaylaÇerkesleri Kafkas-Rus savaşlarının ardından zorunlu bir göçle Anadolu'ya gelmiş ve Uzunyayla'ya yerleşmişlerdir. Güç ve Kimlik Perspektifinden Çin-Afrika İlişkileri. 38 38. Günümüzde, Uzunyayla, geleneğini güçlü bir biçimde sürdüren, aynı zamanda da modern bir inşa sürecinden geçen bir Çerkes topluluğuna ev sahipliği yapmaktadır. UzunyaylaÇerkesleri Kafkas-Rus savaşlarının ardından zorunlu bir göçle Anadolu'ya gelmiş ve Uzunyayla'ya yerleşmişlerdir. Güç ve Kimlik Perspektifinden Çin-Afrika İlişkileri. Yazar. : İlkay Şahin. Uzunyayla Çerkesleri - Topluluk, Aidiyet ve Kimlik. UzunyaylaÇerkesleri Kafkas-Rus savaşlarının ardından zorunlu bir göçle Anadolu'ya gelmiş ve Uzunyayla'ya yerleşmişlerdir. 33.33 TL. Uzunyayla Çerkesleri Kafkas-Rus savaşlarının ardından zorunlu bir göçle Anadolu'ya gelmiş ve Uzunyayla'ya yerleşmişlerdir. UzunyaylaÇerkesleri Kafkas-Rus savaşlarının ardından zorunlu bir göçle Anadolu'ya gelmiş ve Uzunyayla'ya yerleşmişlerdir. Güç ve Kimlik Perspektifinden Çin-Afrika İlişkileri. 35.19 35.19. https://www.cerkes.org.tr/uzunyayla-c... Video Related. 1:02:09Uzunyayla Çerkesleri - Topluluk Aidiyet ve Kimlik, Geleneksel Yaşamda Farklılaşmalar 2.BÖLÜM 34:58151....