Azap KuşlarıEbabiller ve Fil Ordusu

Ömer Faruk Recep

Azap KuşlarıEbabiller ve Fil Ordusu
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-12-21
YAZAR Ömer Faruk Recep
ISBN 6055304225
DOSYA FORMATI 11,83 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Ebrehe tercümanına döndü. “Şu reislerine sormanı istiyorum. Bizden istediği nedir?” dedi. Abdülmuttalib, tercümanı dinledikten sonra şöyle dedi: “Sizden istediğim, el koyduğunuz iki yüz devemi bana geri vermenizdir.” Bu cevap karşısında Ebrehe şaşkına döndü. Abdülmuttalib’in oğulları ve yanına gelenler de böyle bir istekte bulunacağını tahmin etmiyorlardı. Huveylid, “Olamaz böyle bir şey!” diye söylendi. Oğulları ‘bunu da mı yapacaktın baba?’ dercesine baktılar. Ya’mür, ‘ben Mekke’yi düşünürken, bu ihtiyar develerinin peşinde’ diye küçümser bir bakış attı. Abdülmuttalib ise hiçbirini önemsemedi.Beklemediği bir istekle karşılaşan Ebrehe, donup kalmıştı. Ne zaman ki kendine geldi, tercümanına Abdülmuttalib’e şöyle demesini emretti: “Seni ilk gördüğümde beğenmiştim. Ama böyle konuştuğunu görünce gözümdeki değerin azaldı. Senin ve atalarının dini sembolü olan Kâbe’yi yıkmaya geldiğim halde, bu iş için benimle konuşmuyorsun da, el koyduğum iki yüz devenin iadesi için konuşuyorsun!.. Ben, senin hakkında bana erişen bilgide aldatılmış olmaktan başka bir şey görmedim. Seni, şu şerefiniz olan beytiniz hakkında benimle konuşacaksın sanmıştım. Sen ise deve hakkındaki isteğini bırakıp da senin ve atalarının dini olan beyt hakkında bir dilekte bulunmadın!” Abdülmuttalib, bu sözler karşısında tavrından vazgeçmedi. İsteğinde ısrarlıydı: “Develerin sahibi benim. Kabe’nin de bir sahibi vardır ve sahibi onu koruyacaktır!” dedi.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Azap KuşlarıEbabiller ve Fil Ordusu i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Azap KuşlarıEbabiller ve Fil Ordusu.

... sürüler" demektir. 17.50 TL. Azap Kuşları-Ebabiller Ve Fil Ordusu, Kahverengi Kitap 17,50 TL ... Azap Kuşları : Ebabiller ve Fil Ordusu : Roman ... . kabeişerif #ebabilkuşlari Fil ordusuna saldıran ve kabr-i şerifi koruyan ebabil kuşları Kanalıma abone olmayı unutmayın. Kabe'yi (Allah'ın Evi) Savunan Kuşlar || Ebabil Kuşları ve Filin Hikayesi. Allah uyarmadıkça azap etmez..ebrehe ve ordusuna elçi gelip uyarıp gittide ondan mı sözde azaba uğradılar..yoksa ebrehe Kuranda kazıklar sahibi anılır ve fil sahipleride.. nasıl? Abdülmuttalib, bu ... Azap KuşlarıEbabiller ve Fil Ordusu ... ..yoksa ebrehe Kuranda kazıklar sahibi anılır ve fil sahipleride.. nasıl? Abdülmuttalib, bu sözler karşısında tavrından vazgeçmedi. İsteğinde ısrarlıydı: "Develerin sahibi benim. Kabe'nin de bir sahibi vardır ve sahibi onu koruyacaktır!" dedi. Azap Kuşları Ömer Faruk Recep. Mahmud adlı fil ile ordunun önünde Mekke'ye doğru ilerliyordu. Cenâb-ı Hak, celâl ile tecelli etti ve Kur'ân'da "Ebabîl" diye adlandırılan kuşları deniz tarafından Ebrehe ordusunun üzerine salıverdi. Roman (Yerli) kategorisinde yer alırken Azap Kuşları & Ebabiller ve Fil Ordusu epub indirmek için de aynı butonları kullanabilirsiniz. 2012-09-27 yılı ilgili kitabın basım yılıdır ve 1. Baskı 'dır. Azap kuşları : Ebabiller ve fil ordusu : roman. ISBNp: 9786058429109. ...60.000 kişilk ordusu karşısında hiç bir şansı olamazdı. By CEM BEY • Posted in Genel • Etiketler fil olayı, fil suresi. Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz....