Yaklaşma Çabası

Necmiye Alpay

Yaklaşma Çabası
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-04-11
YAZAR Necmiye Alpay
ISBN 6052325223
DOSYA FORMATI 3,6 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Yaklaşma Çabası, modern Türkçe edebiyat üzerine yazılmış en oylumlu ve “önemli” kitaplardan biri. Önemliliği kitabın, sadece iyi ve derinlikli eleştiri yazılarıyla dolu olmasından değil; bir eleştirmenin şiire ve şaire, romana ve türler arasına, kültüre ve siyasi oluşa ve aynı zamanda kültürel paradigmaya aynı anda bakabilmesinden geliyor. Sırf bu özelliğiyle dahi, modern Türkçe edebiyatta yazılmış en nadide kitaplardan biri olma özelliği taşıyor. Necmiye Alpay bu kitabıyla hiçbir basmakalıp öngörüye ve düşünceye aldırmadan, kendi beğenisini dayatmadan, bir estetik kültürel bakış açısı inşa ediyor.Dilci ve denemeci Necmiye Alpay’ın Yaklaşma Çabası, Nâzım Hikmet’ten Ece Ayhan’a, Sezai Karakoç’tan İsmet Özel’e, Orhan Pamuk’tan Murathan Mungan’a, Fransız kadın şairlerden Edward Said’e, sadece şairlerin ve yazarların eserlerine değil, düşünce uçlarına da eğilen yazılardan meydana geliyor. Ne zamandır baskısı bulunmayan Yaklaşma Çabası, gözden geçirilmiş ikinci baskısıyla Edebi Şeyler’de… *** Sanatı var kılan ilke, düşgücümüz sayesinde, gündelik dünyamızın dışında bir dünya (/evren) kurabilmemiz ya da varsayabilmemiz. Kendi iç işleyişini, kendi zaman ya da mekânını kendisi kararlaştıran, gereken her tür öğenin yaratılabildiği bir dünya. Çocuk oyunlarının temelinde nasıl herkesin bildiği bir sözleşme yatıyorsa, sanatın temelinde de aynı sözleşme yatıyor. Oyunun başladığı anda, zihnimizin özgül bir kipini yürürlüğe sokup gündelik yaşamın dışında yer alacak birtakım verilere ve edimlere hazırlıyoruz kendimizi.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Yaklaşma Çabası i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Yaklaşma Çabası.

...m Hikmet'ten Ece Ayhan'a, Sezai... Yaklaşma Çabası, bir edebi metne nasıl yaklaşılacağını anlatan, her edebiyatseverin, her edebiyat öğrencisinin dikkatini çekebilecek bir giriş kitabı olarak da okunabilir ... Yaklaşma Çabası Arşivleri • Kitap Eki ... . Necmiye Alpay. Arka Kapak Yazısı. Yaklaşma Çabası, modern Türkçe edebiyat üzerine yazılmış en oylumlu ve "önemli" kitaplardan biri. 34.40 TL. Yaklaşma Çabası, modern Türkçe edebiyat üzerine yazılmış en oylumlu ve "önemli" kitaplardan biri. Önemliliği kitabın, sadece iyi ve derinlikli eleştiri yazılarıyla dolu olmasından değil... Necmiye Alpay. Arka Kapak Yazısı. Yaklaşma Çabası, modern Türkçe edebiyat üzerine yazılmış en oylumlu ve "ö ... Yaklaşma Çabası | Katalog ... . Önemliliği kitabın, sadece iyi ve derinlikli eleştiri yazılarıyla dolu olmasından değil... Necmiye Alpay. Arka Kapak Yazısı. Yaklaşma Çabası, modern Türkçe edebiyat üzerine yazılmış en oylumlu ve "önemli" kitaplardan biri. Oyunun başladığı anda, zihnimizin özgül bir kipini yürürlüğe sokup gündelik yaşamın dışında yer alacak birtakım verilere ve edimlere hazırlıyoruz kendimizi. Yaklaşma Çabası Necmiye Alpay. 43 TL. Yaklaşma Çabası, modern Türkçe edebiyat üzerine yazılmış en oylumlu ve "önemli" kitaplardan biri. Önemliliği kitabın, sadece iyi ve derinlikli eleştiri yazılarıyla dolu olmasından değil... Yaklaşma Çabası. %12. 43,00 TL. Barkod :9786052325223. Sayfa Sayısı :416. Yaklaşma Çabası, modern Türkçe edebiyat üzerine yazılmış en oylumlu ve "önemli" kitaplardan biri. "Çocukken, büyüklerin de tıpkı çocuklar gibi oyun oynamayı çok istediklerini, ama ayıp olacağı için oynayamadıklarını sanır ve bunun için acırdım onlara. 31.54 TL. Yaklaşma Çabası, modern Türkçe edebiyat üzerine yazılmış en oylumlu ve "önemli" kitaplardan biri. Önemliliği kitabın, sadece iyi ve derinlikli eleştiri yazılarıyla dolu olmasından değil... ✕. Home. Yaklaşma Çabası. Etiket: Yaklaşma Çabası. Editör: Gün Çağ Aydın. Kitap Listesi. 37.84 TL. Yaklaşma Çabası-Edebi Şeyler- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz....