Hukuk Zihniyeti

Emir Kaya

Hukuk Zihniyeti
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-11-01
YAZAR Emir Kaya
ISBN 6051469096
DOSYA FORMATI 7,85 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bu kitapta zihniyet kavramını anahtar kabul ettim ve hukuk sorunlarının altında yatan zihniyetitespit etmeyi amaçladım. Her bölümde hukukun bir sahasına ışıkları çevirerek algı ve anlayış kuytularını aydınlatmaya çalıştım. Kanaatimce hukuku iyileştirmek için gereken şey -biçimsel çabalardan evvel- sosyal realitelerin içyüzünü idrak etmektir. Nasıl ki bir nesnenin görüntüsü, sesi, kokusu hep içeriden dışarı doğru yayılır; hukuk da içeriden dışarı, düşünceden eyleme doğru hayat bulur. Öyleyse yapılardan önce yaklaşımlar üzerinde durulmalıdır. Adalet üretmeyen zihniyetten adalet üreten zihniyete doğru birlikte yol alınmalıdır. En başta şunu öneriyorum: Gerçeğe saygı duyalım. Gerçeklerden ürkmeyelim. Gerçekleri sorgulamaya, tartışmaya alışalım. Gerçekleri es geçerek yol almaya çabalamayalım. Gerçeğin sadece işimize gelen kısmına değil, tamamına açık olalım. Bilhassa kurguların işgali altındaki hukuk alanında en büyük ihtiyaç, gerçeklerle daha fazla yüzleşmektir. Toplumsal gerçeklerden ilham almak, ortaklık yolunu o ilhamla çizmektir. Bunu yapabilirsek insana dair her kalıcı güzelliğin temeli olan dürüst bir kültüre vücut verebiliriz. Hukuku dürüstlük zemininde diriltebiliriz.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Hukuk Zihniyeti i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Hukuk Zihniyeti.

...aheser olma özelliği taşıdığını ifade etmeliyim ... Hukuk Zihniyeti - Emir Kaya : %15 İndirimli ... . Giriş I. Bir Zihniyet Problemi Olarak Hukukta Sorun Algısı II. Türk Hukuk Sisteminde Algısal ve Yapısal Bozukluklar VII. Türkiye'de Hukuk Zihniyeti Anketi Sonuç. Hukuk Zihniyeti. Yeni. Ücretsiz Kargo. Hukuk zihniyeti, hukuka dair algılarımızı açıklayan bir kavram... Aşamadığımız korku ve haksızlık duvarlarını ayakta tutan şey... Emir Kaya'nın Hukuk Zihniyeti kitabı son yıllard ... Hukuk Zihniyeti \ Emir Kaya | Mülahhas; Söz'lerin Özü ... ... Emir Kaya'nın Hukuk Zihniyeti kitabı son yıllarda okuduğum en ilginç kitaplardan biri. Hukuk zihniyeti, hukuka dair algılarımızı açıklayan bir kavram... Hukuk Zihniyeti. %15. 35,00 TL. Öyleyse yapılardan önce yaklaşımlar üzerinde durulmalıdır. Adalet üretmeyen zihniyetten adalet üreten zihniyete doğru birlikte yol alınmalıdır. Azdan çoğa erişmek mücadelesine kapılan milyonlar, vicdanları doyurmayan hukukun araçsallığıyla yetiniyor. Hukuk zihniyeti, hukuka dair algılarımızı açıklayan bir kavram... Emir Kaya'nın Hukuk Zihniyeti kitabı son yıllarda okuduğum en ilginç kitaplardan biri. Türk hukuku Türk lirası gibi: Sınırlarımızın dışında kıymetsiz, içinde pek 'kıymetli'... Emir Kaya. Çalışmanın ana bağlamı Türkiye'dir. Hukukta zihniyet sorunlarının bileşenleri; düzen-adalet, şekil-esas, madde-mana, hak-kuvvet, devlet-toplum, yöneten-yönetilen, inanç-şüphe... Azdan çoğa erişmek mücadelesine kapılan milyonlar, vicdanları doyurmayan hukukun araçsallığıyla yetiniyor. Hukuk zihniyeti, hukuka dair algılarımızı açıklayan bir kavram... 33.34 TL. Azdan çoğa erişmek mücadelesine kapılan milyonlar, vicdanları doyurmayan hukukun araçsallığıyla yetiniyor. Hukuk zihniyeti, hukuka dair algılarımızı açıklayan bir kavram... 41.67 TL. Azdan çoğa erişmek mücadelesine kapılan milyonlar, vicdanları doyurmayan hukukun araçsallığıyla yetiniyor. Hukuk zihniyeti, hukuka dair algılarımızı açıklayan bir kavram... Hukuk Zihniyeti. Share on WhatsApp. Nasıl ki bir nesnenin görüntüsü, sesi, kokusu hep içeriden dışarı doğru yayılır; hukuk da içeriden dışarı, düşünceden eyleme doğru hayat bulur. Emir Kaya`nın Hukuk Zihniyeti kitabı son yıllarda okuduğum en ilginç kitaplardan biri. Türkiye`de hukuk -para gibi- simgesel anlam taş...