Yavuz Sultan Selim'in Emriyle Hazırlanan İbn Arabi Müdafaası

Şeyh Mekki Efendi

Yavuz Sultan Selim'in Emriyle Hazırlanan İbn Arabi Müdafaası
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2004-04-22
YAZAR Şeyh Mekki Efendi
ISBN 9758861441
DOSYA FORMATI 11,91 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

İslam Medeniyeti'nde hiçbir simanın fikirleri ve kişiliği, İbn Arabi'ninki kadar tartışılmış değildir. Kendisinden sonra gelen düşünürleri keskin bir çizgiyle ikiye ayıran Şeyhü'l-ekber, başta Füsusu'l-hikem olmak üzere muazzam bir hacme sahip külliyatında yeralan fikirleri ve ifadeleri sebebiyle yüzyıllar boyunca zahir uleması denilen alimlerin keskin tenkitlerine hedef olmuştur. İbn Arabi hayranı Osmanlı Padişahı Yavuz Sulatn Selim'in emriyle kaleme alınan elinizdeki eserde, tarih boyunca İbn Arabi'ye yönelten itirazlar tek tek sıralanıp cevapları verilmektedir. Şeyh Mekki Efendi tarafından Farsça yazılmış olan eser, bir Osmanlı alim ve edebi olan Ahmed Neyli Efendi tarafından tercüme edilmiştir. İbn Arabi literatüründe önemli bir katkı yapacağını düşündüğümüz kitap, büyük arifin eserlerini okumaya bir hazırlık işlevi görecektir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Yavuz Sultan Selim'in Emriyle Hazırlanan İbn Arabi Müdafaası i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Yavuz Sultan Selim'in Emriyle Hazırlanan İbn Arabi Müdafaası.

... yönelten itirazlar tek tek sıralanıp cevapları verilmektedir ... Yavuz Sultan Selim'in Emriyle Hazırlanan İbn Arabi Müdafaası (Ciltli) ... . Bu kitap, bir İbn Arabî hayranı olan büyük Osmanlı Padişahı Yavuz Sultan Selim'in emriyle onu müdafaa etmek için yazılmıştır. Bu kitap, bir İbn Arabî hayranı olan büyük Osmanlı Padişahı Yavuz Sultan Selim'in emriyle onu müdafaa etmek için yazılmıştır. Elinizdeki bu kitap, bir İbn Arabî hayranı olan büyük Osmanlı Padişahı Yavuz Sultan Selim'in emriyle onu müdafaa etmek için yazılmıştır. Yavuz Sultan Selim'den önce Fatih, II. Bu kitap, bir Ibn Arab ... İbn Arabi Müdafaası Yavuz Sultan Selim'in Emriyle Hazırlanan ... . Yavuz Sultan Selim'den önce Fatih, II. Bu kitap, bir Ibn Arabî hayrani olan büyük Osmanli Padisahi Yavuz Sultan Selim'in emriyle onu müdafaa etmek için yazilmistir. Sultan Selim'in Iran Seferi dönüsünde yaninda getirdigi âlimlerden... Bu kitap, bir İbn Arabî hayranı olan büyük Osmanlı Padişahı Yavuz Sultan Selim'in emriyle onu müdafaa etmek için yazılmıştır. Bu kitap, bir İbn Arabî hayranı olan büyük Osmanlı Padişahı Yavuz Sultan Selim'in emriyle onu müdafaa etmek için yazılmıştır....