Doğada, Bilimde, Sanatta: Altın Oran

Mehmet Suat Bergil

Doğada, Bilimde, Sanatta: Altın Oran
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2009-01-01
YAZAR Mehmet Suat Bergil
ISBN 9757538042
DOSYA FORMATI 10,76 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Kökeni Doğa'ya dayanıp da Doğa-Kültür uyarlamasısonucunda insanlıkça Görsel Yaratım alanında yararlanılan Altın Oran, sonsuz çeşitlilikteki birçok motifya da yapıtta orantı şeması üretmek amacıyla kullanılmıştır. Bu kitapta okuyucuya sunulan, bu tür bilgileringeniş kapsamlı bir derlemesidir. Bu genel çerçeveiçerisinde, geçmişimize Altın Oran gözlüğüylenasıl bakılabileceğini örnekleyen sınırlı ama özgünbir çalışma ile Altın Oran'ın görsel yaratım alanındagünümüze de kazandırılabileceğine işaret eden biryorum bulacaksınız.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Doğada, Bilimde, Sanatta: Altın Oran i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Doğada, Bilimde, Sanatta: Altın Oran.

...el yapısındaki mucizevi orantıyı gösteren altın oran, matematik ve sanatta Araujo'nun bilim ve sanat tutkunlarının gönlünü çelecek boyama kitabı yakında basılıyor ... PDF Altın Oran Doğada Var Mıdır? ... . Mehmet Suat Bergil. Kökeni Doğa'ya dayanıp da Doğa-Kültür uyarlaması sonucunda insanlıkça Görsel Yaratım alanında yararlanılan Altın Oran... SONUÇ: Altın Oran doğada her an karşımıza çıkmaktadır. Matematiğin Aydınlık Dünyası, Tübitak , Ankara,2011. '' Doğada ,Bilimde,Sanatta Altın Oran'', Arkeoloji ve Sanat Yayınları. Daha bilimsel bir tanım şudur: altın bölüm, belirli bir sürekli değeri, büyük olanın tüm m ... Vücutta Altın Oran - altinoran.gen.tr ... . '' Doğada ,Bilimde,Sanatta Altın Oran'', Arkeoloji ve Sanat Yayınları. Daha bilimsel bir tanım şudur: altın bölüm, belirli bir sürekli değeri, büyük olanın tüm miktar için geçerli olduğu şekilde, küçük olanın büyükle orantılı olduğu bir oranda 2 bölüme ayırma işlemidir....