Trajik Başarı Türk Dil Reformu

Geoffrey Lewis

Trajik Başarı Türk Dil Reformu
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2004-04-22
YAZAR Geoffrey Lewis
ISBN 9758861409
DOSYA FORMATI 12,67 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

''Dramatik bir hikaye eğlenceli bir anlatımla beraber.''Journal of Sociolinguistics''Büyüleyici bir kitap... sözünü esirgemeyen, sert ve samimi ama baştan sona nükteli.''Jornal of Middle Eastern Studies''Kesinlikle zorunlu... heyecanlı ama plansız bir şekilde dilde reform yapmaya kalkışınca nelerin olacağının büyüleyici tarifi''ChoiceYazar tarihteki en uzun süreli dil mühendisliğinin trajikomik hikayesinin Osmanlı İmparatorluğu'ndan 90'ların Türkiyesi'ne dek izini sürüyor. Hep taraf tutarak tartışılmaya alışılmış bir konunun uzman bir isim tarafından tarafsız bir şekilde ele alınması okuyucuy şaşırtacaktır. Dil Devrimi aşıkları kadar yeminli düşmanlarını da sadece getirdiği sağlam argümanlarla değil aynı zamanda kullandığı alaycı dille de kızdırmaya aday.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Trajik Başarı Türk Dil Reformu i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Trajik Başarı Türk Dil Reformu.

...opladığı Trajik Başarı- Türk Dil Reformu adlı eserinde dilimizin geçmişten günümüze süregelen sorunlarına kısa kısa değinerek daha geniş bir çerçevede ... Trajik Başarı - Türk Dil Reformu | Geoffrey Lewis | Kıta Kitap ... ... "Arkadaşlar kemküm etmeyelim. Bizim prensibimiz mirensibimiz yoktu. Uyduruyorduk!". (Dilbilim ve Etimoloji Komisyonu Başkanı Tıp Doktoru Saim Ali Dilemre). Eser, Türkçe'nin tarihî sorunlarını ve geçmişini kısaca irdeleyerek Türk Dil Devrimi'ni enine boyuna tartışıyor. Trajik Başarı için şu an mevcudu olmayanlar. Trajik Başarı : Türk Dil Reformu. ...adı "trajik basari -türk dil reformu- " olan kitabının ismi. kitap, cumhuri ... Trajik Başarı: Türk Dil Reformu Pdf İndir ... . Trajik Başarı için şu an mevcudu olmayanlar. Trajik Başarı : Türk Dil Reformu. ...adı "trajik basari -türk dil reformu- " olan kitabının ismi. kitap, cumhuriyet dönemi türk dilindeki inceden dalgasini gecmis, kitabina sadece turk dili bilgisini degil turk kulturu ile yakinligini da yansitmis. Vendor Info. More Products. Trajik Başarı Türk Dil Reformu Geoffrey Lewis. Yeni. Gülümser Sarayköylü'nün Bir Dil Bahçesinde Düşünmenin Çok Renkli Güzelliği kitabı… Yüzü dondu ve "Ah, canım" diye düşündüm ve gözlüğünü çıkardı. Onları yere koydu, pasaportumu ters çevirdi, kenara ayırdı ve "Efendim! Bu PDF Trajik Başarı: Türk Dil Reformu! 16.80 €. Geoffrey Lewis, Trajik Başarı: Türk Dil Reformu adlı, Oxford Üniversitesi'nde klasikleşmiş olan bu çalışmasında, çok geniş kapsamlı ve tarafsız bir değerlendirme yapıyor. Mesela bu yazımızda yazar Geoffrey Lewis kitaplar...