Yüzbaşının Kızı

Alexandr Sergeyeviç Puşkin

Yüzbaşının Kızı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-01-01
YAZAR Alexandr Sergeyeviç Puşkin
ISBN 9752662780
DOSYA FORMATI 9,91 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Rus Edebiyatının ilk büyük hikayecilerinden Puşkinin en önemli eserlerinden biri olan bu kitapta vatanı ve sevdikleri uğruna canını feda etmekten çekinmeyen bir genç subayın cesaret dolu hayat hikâyesini ve bunun yanında ayrılığı, acıyı ve tertemiz bir sevgiyi bulacaksınız. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Yüzbaşının Kızı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Yüzbaşının Kızı.

...ığım mukaddemede de söylediğim gibi , edebiyat sahasında, henüz yaratma devrine girdiğimize kani değilim ... Yüzbaşının Kızı ... . tercüme işine kuvvet vermek, ancak... ...Yüzbaşının Kızı Kitap Özeti - Bu makaledeki notlar: yüzbaşının kızı özet yüzbaşının kızı özeti.. ile Pyotr Andreyiç'i evlendireceğini söyleyince Şvabrin Marya'nın Yüzbaşının kızı olduğunu itiraf eder. Yüzbaşının Kızı, (Rusça Капитанская дочка (Kapitanskaya dochka)) Puşkin'in 1833-1836 yılları arasında yazdığı ve Yemelyan Pugaçov Ayaklanması sırasında Rus bir subayla görev yaptığı kale... Yüzbaşının evine gelirler, hizmetçi kız Palaşka sofrayı kurmaktadır. Tam bu sırada Yüzbaşının o ... Yüzbaşının Kızı (Russkij Bunt) Filmi - Sinemalar.com ... ... Yüzbaşının evine gelirler, hizmetçi kız Palaşka sofrayı kurmaktadır. Tam bu sırada Yüzbaşının on sekiz yaşlarında, toparlak yüzlü, pembe yanaklı, açık kumral saçlı kızı Marya İvanovna içeri girer. Dünya edebiyatına da...