Şii Ulemanın Otoritesinin Temelleri

Mazlum Uyar

Şii Ulemanın Otoritesinin Temelleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2004-05-19
YAZAR Mazlum Uyar
ISBN 975669887x
DOSYA FORMATI 6,40 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Şii ulemanın otoritesini sağlıklı bir şekilde değerlendirmek için, yaşadıkları dönemdeki siyasi otoritelerle nasıl bir ilişki içerisinde olduklarını çok iyi analiz etmek gerekir.Bu konuda Şii ulemanın Sünni meslektaşlarından farklı davranmaları, imamet ve bununla bağlantılı olarak siyaset anlayışlarındaki farklılıktan kaynaklanmaktadır.Şii ulema, otoritelerinin on ikinci (masum) imama dayanması konusunda hemfikir olmakla birlikte sözkonusu otoritenin mahiyeti konusunda farklı tavırlar ortaya koymuşlardır.Geleneksel Şii anlayışa göre bu otorite sadece dini cepheyle sınırlı kalırken Humeyni, velayet-i fakih anlayışıyla bunu siyaset alanını da kuşataca şekilde genişletmiştir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Şii Ulemanın Otoritesinin Temelleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Şii Ulemanın Otoritesinin Temelleri.

...ın alın! Şii Ulemanın Otoritesinin Temelleri ... Şii Ulemanın Otoritesinin Temelleri - Mazlum Uyar... - Köln Kütüphane ... . Bu ürünün size özel fiyatıdır, Sepete ekleyin fırsatı kaçırmayın! Mazlum Uyar. Şii ulemanın otoritesini sağlıklı bir şekilde değerlendirmek için, yaşadıkları dönemdeki siyasi otoritelerle nasıl bir ilişki içerisinde olduklarını çok iyi analiz etmek gerekir.Bu konuda Şii... Şii Ulemanın Otoritesinin Temelleri. Yeni. Ücretsiz Kargo. bu otorite sadece dini cepheyle sınırlı kal ... Şii Ulemanın Otoritesinin Temelleri Pdf İndir ... . bu otorite sadece dini cepheyle sınırlı kalırken Humeyni, velayet-i fakih anlayışıyla bunu siyaset alanını da kuşataca şekilde genişletmiştir. Şii Ulemanın Otoritesinin Temelleri. 25,00TL 22,50TL text_tax 22,50TL. Şii Ulemanın Otoritesinin Temelleri. Ücretsiz Kargo. 22.50 TL. Şii ulemanın otoritesini sağlıklı bir şekilde değerlendirmek için, yaşadıkları dönemdeki siyasi otoritelerle nasıl bir ilişki içerisinde olduklarını çok iyi analiz etmek gerekir.Bu konuda Şii... Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farklı nitelikte özellikler olabilir. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. Şii Ulemanın Otoritesinin Temelleri. ...özetini inceleyebilir ve Tamamını PDF olarak indirebilirsiniz.Şii Ulemanın Otoritesinin Temelleri Pdf İndir. otoritenin mahiyeti konusunda farklı tavırlar ortaya koymuşlard...