Rölativite Teorisi Üzerine Felsefi İnceleme

Ernst Cassirer

Rölativite Teorisi Üzerine Felsefi İnceleme
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-08-01
YAZAR Ernst Cassirer
ISBN 9944195157
DOSYA FORMATI 3,43 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Rölativite Teorisi sadece bir fizik teorisi olarak görülmemelidir. O, aynı zamanda geleneksel bilgi, bilim ve varlık anlayışından, dünya kavrayışından kökten bir kopuşu, dolayısıyla da bir düşünme biçimi devrimini ifade etmektedir. Zaman, mekan ve nicelik kavramları düşünce dünyamızda artık yeni içerikleriyle yerini almış, varlık yeni bir çehre kazanmıştır. Diğer yandan modern fizikte tanık olduğumuz, insan dünyasını teorik ve pratik anlamda kökten değiştiren atılımlar karşısında felsefe, sistemler yoluyla sözünü henüz söylemiş değildir. Bilgi ve varlık felsefelerinin önüne, Rölativite Teorisi ile açılan yeni ufku ilk defa işaret eden filozof, E. Cassirer olmuştur. Bir filozofun Rölativite Teorisi üzerine yaptığı ilk bilgi teorisi incelemesi olma özelliğini taşıyan bu eser, bize bu yeni ufkun ipuçlarını sunmaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Rölativite Teorisi Üzerine Felsefi İnceleme i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Rölativite Teorisi Üzerine Felsefi İnceleme.

...vite Teorisi sadece bir fizik teorisi olarak görülmemelidir ... Kitapi | Rölativite Teorisi Üzerine Felsefi İnceleme ... . O, aynı zamanda geleneksel bilgi, bilim ve varlık anlayışından, dünya kavrayışından kökten bir kopuşu... Bir filozofun Rölativite Teorisi üzerine yaptığı ilk bilgi teorisi incelemesi olma özelliğini taşıyan bu eser, bize bu yeni ufkun ipuçlarını sunmaktadır. Rölativite Teorisi Üzerine - Felsefi İnceleme kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Ernst Cassirer kitapları ve Hece Yayınları baskısı kit ... Rölativite Teorisi Üzerine Felsefi İncelemeler-Palme Kitabevi ... . Ernst Cassirer kitapları ve Hece Yayınları baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap NadirKitap.com'da. Rölativite Teorisi Üzerine Felsefi İncelemeler Ernst Cassirer Hece Yayınları 3990000087515 Ernst Cassirer. Goodreads helps you keep track of books you want to read. Start by marking "Rölativite Teorisi Üzerine Felsefi İnceleme" as Want to Read Ürün Bilgisi. Rölativite Teorisi sadece bir fizik teorisi olarak görülmemelidir. B...