Kriz ve TürkiyeAşınan Teoriler

Kriz ve TürkiyeAşınan Teoriler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-07-08
YAZAR
ISBN 6054657483
DOSYA FORMATI 11,90 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

"Tarihsel bir perspektiften bakıldığında, krizler arası zaman aralığının sıklaştığı görülür. Zaman aralığı gittikçe daralan krizler gerçekliğin yeniden üretiminde problemler yarattığı ölçüde, gerçekliğe ait düşüncelerin (teorilerin) de krize girmesine neden oluyor. Bu durum, kavramsal/kuramsal alanda tamamen kopuş olanağı yaratmasa bile, en azından bir önceki konuma mesafe koyma olanağı sağlıyor. Bu mesafe iki anlama gelebilir. Kriz varolan teorik çerçevelerin güçlendirilip/muhafaza edilmesineolanak sağlayacağı gibi, kavramsal düzeneğin dönüştürülmesi ihtimalini de içinde taşıyor. Kriz ortamı güç ilişkilerinin ve dolayısıyla iktidar ilişkilerini daha da belirginleştirir. Kriz ve iktidar arasındaki bu ilişki eleştirel analizlerin hem dolaşıma girmesini zorunlu hale getirirken, hem de bir dizi müdahale ile engellenir. Elinizdeki çalışma, bu olumsuzluğu aşmak üzere, egemen analizlere karşı bu topraklarda tarihsel bir geçmişi olan eleştirel düşünürleri bir araya getirme çabasının ürünüdür."

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kriz ve TürkiyeAşınan Teoriler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kriz ve TürkiyeAşınan Teoriler.

...e İçin Öneriler. Kriz ve Türkiye Aşınan Teoriler ... Kriz ve Türkiye : %23 İndirimli ... . Yayınevi / Marka: Phoenix Yayınevi. Barkod: 9786054657483. Kriz ve Türkiye Aşınan Teoriler. Ürün Adı Hatalı. Kriz ve türkiye & aşınan teoriler. 5,0 (0 Yorum). krizler gerçekliğin yeniden üretiminde problemler yarattığı ölçüde, gerçekliğe ait düşüncelerin (teorilerin) de krize girmesine neden oluyor. Zaman aralığı gittikçe daralan krizler gerçekliğin yeniden üretiminde problemler yarattığı ölçüde, gerçekliğe ait düşüncelerin (teorilerin) de krize girmesine neden oluyor. Kriz ve Türkiye Aşınan Teoriler. Phoenix Yayınev ... Kriz ve Türkiye & Aşınan Teoriler ... . Kriz ve Türkiye Aşınan Teoriler. Phoenix Yayınevi. Kriz ve iktidar arasındaki bu ilişki eleştirel analizlerin hem dolaşıma girmesini zorunlu hale getirirken hem de bir dizi müdahale ile engellenir. %30. Kriz ve Türkiye. Hale Balseven. Phoenix Yayınevi....