Bektaşi Fıkraları (Alevi Öğretisinin Kaynağı Olarak)

Ali Yıldırım

Bektaşi Fıkraları (Alevi Öğretisinin Kaynağı Olarak)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-06-21
YAZAR Ali Yıldırım
ISBN 0619175986
DOSYA FORMATI 6,83 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Alevi yoluna ilişkin yazılı kaynakların -şu an için- yeterli oranda bulunmayışı sorunu nasıl giderilebilir? İşte burada Aleviliğin Bektaşiliğin varolan materyallerin bilimsel bir biçimde ele alınıp değerlendirilmesi sözkonusu olacaktır. Kuşkusuz bu materyallerin başında Alevi ozanlarının deyişleri gelir. Bir başka değerli kaynak ise Alevi Bektaşi ulularına ilişkin menakıpnamelerdir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Bektaşi Fıkraları (Alevi Öğretisinin Kaynağı Olarak) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Bektaşi Fıkraları (Alevi Öğretisinin Kaynağı Olarak).

...ayıncılık Anka Yayınları Yılmaz Yayınları Ölçü Yayınları Yöneliş Yayınları Alev Yayınları Dilem Yayınevi Bilim ve Sosyalizm Yayınları İslamoğlu Yayıncılık Yol Yayınları MSM ... Alevi Öğretisinin Kaynağı Olarak Bektaşi F... Kitabina Bak Ali... ... ... Burada ele alacağımız bir başka kaynak ise Bektaşi fıkralarıdır. Bu tanımlama kapsamında şöyle de sorulabilir, Bektaşi fıkraları Alevi öğretisini çözümleyip anlamamıza olanak sağlayabilir mi? Burada ele alacağımız bir başka kaynak ise Bektaşi fıkralarıdır. Bu tanımlama kapsamında şöyle de sorulabilir, Bektaşi fıkraları Alevi öğretisini çözümleyip anlamamıza olanak sağlayabilir mi? Bir başka değerli kaynak ise Alevi Bektaşi ulularına i ... Alevi Öğretisinin Kaynağı Olarak Bektaşi Fıkraları - Ali Yıldırım -Hal ... . Bu tanımlama kapsamında şöyle de sorulabilir, Bektaşi fıkraları Alevi öğretisini çözümleyip anlamamıza olanak sağlayabilir mi? Bir başka değerli kaynak ise Alevi Bektaşi ulularına ilişkin menakıpnamelerdir. SCHLAGWORTE. Bektaşi Fıkraları (Alevi Öğretisinin Kaynağı Olarak) PDF. En Güzel Alevi - Bektaşi Fıkraları. 17. fiyat. Yayınlanmamış Bektaşi Fıkraları ve Bektaşi Fıkralarında İrfan. Burada ele alacağımız bir başka kaynak ise Bektaşi fıkralarıdır. Bu tanımlama kapsamında şöyle de sorulabilir, Bektaşi fıkraları Alevi öğretisini çözümleyip anlamamıza olanak sağlayabilir mi?...