Vadideki Zambak

Honore de Balzac

Vadideki Zambak
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-06-29
YAZAR Honore de Balzac
ISBN 6052398951
DOSYA FORMATI 10,19 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“Aşk, kendine ait olmayan her şeyden rahatsız olur.” Modern Fransız ve dünya edebiyatının en önemli isimlerinden Balzac, bugün dünyaca ünlü bir aşk klasiği haline gelmiş Vadideki Zambak’ta yaşama dair bütün tecrübesizlikleriyle aşkı ve getirdiği arzuları deneyimleyen genç Félix’in öyküsünü anlatır. Evli ve iki çocuklu bir kontes olan Madam de Mortsauf ile birlikte aşkın tehlikeli sınırlarını arşınlayan bu genç adamın hikâyesi ilk yayımlandığında yeterli ilgiyi görmedi, fakat her zaman Balzac’ın en sevdiği yapıtıydı. İhanet etmemek uğruna büyük bir mücadele veren Madam’ın yaşadığı zorluklar, anne ve sadık bir eş olmanın 19. yüzyılda bir kadına getirdiği yükümlülüklerin sonuçları romanda ustalıkla işlenirken gerçekçilik ve psikolojik tahlil yansımaları eseri ölümsüzleştiren unsurların başındadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Vadideki Zambak i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Vadideki Zambak.

...tılar yer alır. Vadideki Zambak, Balzac ... Honoré de Balzac - Vadideki Zambak | | | - Can Yayınları ... . Roman ve yazar hakkında. vadideki zambak. şükela: tümü | bugün. (bkz: lily of the valley). Balzac'ın Vadideki Zambak romanı kısa özeti, Vadideki Zambak romanı kahramanları, Vadideki Zambak konusu. Vadideki Zambak Kahramanları. Henriette, Felix, Lady Dudley. VADİDEKİ ZAMBAK. Balzac için asrının en gerekli yazarlarından biri olduğu söylenmektedir. Realist bir üsluba sahip Balzac'ın Va ... Vadideki Zambak - Honore de Balzac ... . Realist bir üsluba sahip Balzac'ın Vadideki Zambak adlı eseri ilk kez 1885 yılında yayınlanmıştır. Henriette mutsuz bir hayat sürmesine karşın kocasına bağlıdır. Felix, Kontes Henriette de Mortsauf adındaki bu genç kadının güzelliğini, vadinin adı olan "Zambak'la özdeşleştirir. Vadideki Zambak, Honoré de Balzac'ın en güzel kitaplarından biridir. Şimdi bile açıp açıp okuyorum o notları. Kesinlikle Vadideki Zambak okuduktan sonra pişman olacağınız bir kitap değil. Honoré de Balzac - Vadideki Zambak Baş kahramanımızın adı Felix.Balo tarzı bir yerde bir kadına rastlıyor. Felix, bu güzel ve asil kadına vadideki zambak adını koyuyor daha tanımadan evvel…" vadideki zambak kahramanları ve özellikleri, vadideki zambak kitaptaki şahıslar. Sorunlu bir kişiliğe sahiptir. Vadideki Zambak, Honore De Balzac'ın dünya edebiyatına kazandırdığı önemli eserlerdendir. Vadideki Zambak ise, eserine yirmi yılını adayan bir sanatçının kaleminden çıkmış gerçek bir sa...