Oğuzcanın Karadeniz Serüveni

Atilla Jorma

Oğuzcanın Karadeniz Serüveni
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2008-04-18
YAZAR Atilla Jorma
ISBN 9944397179
DOSYA FORMATI 11,76 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Büyük Türk dil ailesi içinde 'Oğuzca', aitlik duygusunun sosyolojik birliğin genel ölçütü olduğu kadar, bundan daha da önemlisi kültürel antropolojinin de temel ölçütlerinden biridir. Ancak, kültür/dil bağlamında Oğuzcanın Karadeniz havzasındaki kapsam alanı (Kerkük, Hazar çevresi, Gürcistan, Anadolu Karadeniz’i, Kırım, Ukrayna, Bulgaristan ve Macaristan) göz önüne alındığında, bir dil'in etki alanı kadar, bölgedeki etnik çalışmalara da geniş ölçüde cevap verecek nitelikte olduğu anlaşılmaktadır. Finli Türkolog Atilla jorma'nın bu çalışması bu yolda ilginç tespitlerle, genç araştırmacılara ışık tutmaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Oğuzcanın Karadeniz Serüveni i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Oğuzcanın Karadeniz Serüveni.

...ğuzcanın Karadeniz havzasındaki kapsa ... Oğuzcanın Karadeniz Serüveni ... . bağlamında Oğuzcanın Karadeniz havzasındaki kapsam alanı (Kerkük, Hazar çevresi, Gürcistan, Anadolu Karadeniz`i, Kırım... 23.10 TL. Oğuzcanın Karadeniz Serüveni-Doğu Kütüphanesi- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz. Beni Türk okuyucusuna daha yakından tanıtan ikinci kitabım "Oğuzcanın Karadeniz Serüveni" oldu. Oğuzcanın Karadeniz serüveni, Türk ... Doğu Kütüphanesi Oğuzcanın Karadeniz Serüveni... | Trendyol ... . Oğuzcanın Karadeniz serüveni, Türkçe açısından önemli bir olay. 19.59 TL. Ancak, kültür/dil bağlamında Oğuzcanın Karadeniz havzasındaki kapsam alanı (Kerkük, Hazar çevresi, Gürcistan, Anadolu Karadeniz'i, Kırım, Ukrayna, Bulgaristan ve Macaristan) göz önüne... Ancak, kültür/dil bağlamında Oğuzcanın Karadeniz havzasındaki kapsam alanı (Kerkük, Hazar Hata bildirimi. Oğuzcanın Karadeniz Serüveni Doğu Kütüphanesi Yayıncılık Fiyatı: 11 TLİncele....