Sosyal Hareketlerin Sosyolojisi

Prof. Dr. Orhan Türkdoğan

Sosyal Hareketlerin Sosyolojisi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-11-26
YAZAR Prof. Dr. Orhan Türkdoğan
ISBN 6055022372
DOSYA FORMATI 3,73 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Hızlı değişen çoğulcu toplumlar günümüzde çok köklü problemlerle karşı karşıya bulunmaktadırlar. Bunların en önemlilerinden biri de sosyal hareketlerdir. Sosyal hareketler, toplumda yeni bir hayat tarzını, yeni bir model oluşturmak için eylemde bulunulan kolektif bir davranış biçimidir. Bu bakımdan, sosyal hareketler bir yanda hayatın akışıyla yetinmeyen toplumsal rahatsızlıkları dile getirirken, öte yandan bunların çözümlenmesi için yeni çareler önerir...Günümüz çoğulcu toplumlarını dinamik bir tarzda etkileyen eylemlerin amaçlarını, beklentilerini ve oluşum biçimlerini yakından izlemek; bunlara çözüm yolları bulmak, iyileştirmek ve yeniden hâkim toplumla bütünleştirmek ancak sosyolojinin bu yeni alanı içinde yorumlandığı takdirde yararlı sonuçlar doğurabilir... Sosyal hareketlere bakış açımızın değişmesi, yeni niteliklerin kazanılması bu tür çalışmaların başlamasıyla gerçekleşebilir. Çünkü başlangıçta bir sosyal hareket şekilsiz, kötü örgütlenmiş, hiçbir anlamı olmayan bir kimliği taşırken, geliştikçe sosyal bir nitelik kazanır.Toplumda fikir özgürlüğü arttıkça sosyal hareketler de çoğalır ve zenginleşir. Günümüzde çoğulcu toplum yapıları, yoğun iletişim ağı içinde çok farklı ve çok değişik sosyal hareket biçimlerine sahne olmaktadır. Bu gelişimden toplumumuzu uzak tutmak mümkün değildir. Son yıllarda değişik fikir akımlarının, ideolojik kamplaşmaların "sosyal şiddet" normları içinde gündeme geldiği ülkemizde; sosyal hareketlerin boyutlarını, beklentilerini, amaç ve yönelim biçimlerini sistematik bir tarzda ele almak gerekir. Böyle bir yaklaşımın, aynı zamanda Türk sosyolojisine yeni deneyimler kazandırabileceği de gözden ırak tutulmamalıdır.Sosyal hareketlerin sosyolojisi alanında yapılmış bu çalışmanın bu alanda yapılacak daha sistemli araştırmalara ışık tutmasını ümit ediyoruz.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Sosyal Hareketlerin Sosyolojisi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Sosyal Hareketlerin Sosyolojisi.

...i inceleyebilir ve Tamamını PDF olarak indirebilirsiniz ... Siyaset SosyolojisiBilge Kültür Sanat (71910)... ... .Sosyal Hareketlerin Sosyolojisi Pdf İndir. yoğun iletişim ağı içinde çok farklı ve çok değişik sosyal hareket biçimlerine sahne olmaktadır. İşte bu zorunluluk hem siyaset sosyolojisi açısından hem de sosyal hareketler sosyolojisi açısından çok büyük bir önem arz etmektedir. Sosyal hareketlerin sosyolojisi alanında yapılmış bu çalışmanın bu alanda yapılacak daha sistemli araştırmalara ışık tutmasını ümit ediyoruz. Sosyal Hareketlerin Sosyolojisi Orhan Türkdoğan. Sosy ... Sosyal Hareketlerin Sosyolojisi ... . Sosyal Hareketlerin Sosyolojisi Orhan Türkdoğan. Sosyal Hareketlerin Sosyolojisi. Bu Üründen Toplam: 0 Ad. Günümüzde çoğulcu toplum yapıları, yoğun iletişim ağı içinde çok farklı ve çok değişik sosyal hareket biçimlerine sahne olmaktadır. 34.02 TL. Sosyal Hareketlerin Sosyolojisi - Hızlı değişen çoğulcu toplumlar günümüzde çok köklü problemlerle karşı karşıya bulunmaktadırlar. "Sosyal hareketlerin sosyolojisi" alanında yapılmış bu çalışmanın bu alanda yapılacak daha sistemli araştırmalara ışık tutmasını ümit ediyoruz. Sosyal hareketlerin sosyolojisi alanında yapılmış bu çalışmanın bu alanda yapılacak daha sistemli araştırmalara ışık tutmasını ümit ediyoruz....