Sürgün Ruhum

Zabel Yesayan

Sürgün Ruhum
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-01-07
YAZAR Zabel Yesayan
ISBN 6055753771
DOSYA FORMATI 6,18 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Türkçeye çevrilen kitaplarıyla büyük ilgi gören Zabel Yesayan, ‘Sürgün Ruhum’da, uzun yıllar yurt dışında yaşamış İstanbullu bir ressam olan Emma’nın memleketine dönüşünden sonra yaşadığı iç hesaplaşmaları ve yaşadığı güçlükleri anlatıyor. Yesayan’ın 1915’ten sonra kaleme aldığı ilk edebi eserlerden olan ve 1922’de yayımlanan ‘Sürgün Ruhum’, yaklaşık 1910’da, özelde Ermenilerin ve genelde tüm Osmanlı vatandaşlarının yaşadığı gerilimleri arka plana alarak, bir memlekete ait olmak, kendini evinde bile sürgün hissetmek, her şeyin siyaset tarafından belirlendiği koşullar altında sanatla uğraşmak gibi temalar etrafında, hem bireysel hem de sosyolojik düzlemde bir Osmanlı fotoğrafı çekiyor. Aynı zamanda bir “eve dönüş” hikâyesi olan ‘Sürgün Ruhum’, cennet gibi bir İstanbul’un ve yazarın da memleketi olan Üsküdar’ın, bu muhteşem görünümlerinin ardında bir yandan da ne tür sürgünlerin sahnesi olduğunu sorguluyor. Yaşadığı dönemin en önemli Osmanlı-Ermeni entelektüellerinden Zabel Yesayan’dan, yine çarpıcı, insanı sarsan bir eser.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Sürgün Ruhum i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Sürgün Ruhum.

...t, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz ... Sürgün Ruhum | Sanat Karavanı ... . Türkçeye çevrilen kitaplarıyla büyük ilgi gören Zabel Yesayan, 'Sürgün Ruhum'da, uzun yıllar yurt dışında yaşamış İstanbullu bir ressam olan Emma'nın memleketine dönüşünden sonra yaşadığı iç... Ermeni yazar Zabel Yesayan'ın yaklaşık bir asır önce kaleme aldığı kitap 'Sürgün Ruhum (Hokis Aksoryal)', Türkçe olarak doğduğu şehir İstanbul'da yayımlandı. 1878 yılında İstanbul'da doğan... 20 TL. Türkçeye çevrilen kitapları ... Sürgün Ruhum %25 İndirimli Zabel Yesayan ... . 1878 yılında İstanbul'da doğan... 20 TL. Türkçeye çevrilen kitaplarıyla büyük ilgi gören Zabel Yesayan, 'Sürgün Ruhum'da, uzun yıllar yurt dışında yaşamış İstanbullu bir ressam olan Emma'nın memleketine dönüşünden sonra......