Şölen / Yunan ve Latin Klasikleri

Platon(Eflatun)

Şölen / Yunan ve Latin Klasikleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-04-13
YAZAR Platon(Eflatun)
ISBN 6051069869
DOSYA FORMATI 5,38 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

İ.Ö 416 yılında, ilk traged­yasıyla birincilik kazan­dığı günün ertesi akşamı, Atinalı tragedya şairi Agathon bir ziyafet verir evin­de. Başta Sokrates, Aristophanes ve Alkibiades olmak üzere dönemin ünlü siya­setçilerinin, bilim adam­larının, sanatçılarının ve felsefecilerinin bir araya geldiği bu toplantıda konuşulanlar Platon’un ah­lak konulu metinlerinden birine, aşk konusunun sanatla, ahlakla, siyasetle, bilimle ve felsefeyle olan ilişkisinin incelikli bir üslupla ele alındığı; sanatla felsefenin, edebiyatla bilimin içi içe örüldüğü bir edebiyat şaheserine temel olur.Derin düşüncelerle eğlendirici hikâyelerin karışıp kaynaştığı, sanatın bilin ve felsefeyle buluştuğu bu eser, insana dair en esasi konulardan birini, aşkı el almakta ve Platon felsefe sine olduğu kadar Yunan düşüncesine de bir giriş niteliği taşımaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Şölen / Yunan ve Latin Klasikleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Şölen / Yunan ve Latin Klasikleri.

...tuğu bu eser, insana dair en esasi konulardan birini, aşkı el almakta ve Platon felsefe sine olduğu kadar Yunan düşüncesine de bir giriş niteliği taşımaktadır ... Şölen; Yunan ve Latin Klasikleri - Platon... | turkmenkitabevi.com.tr ... . Kargo. Fiyat. Şölen: Veritas Yunan ve Latin Klasikleri. Platon (Eflatun). Satıcı. 13,00 TL. Sepete Ekle. Şölen (Veritas Yunan ve Latin Klasikleri). 5.54 €. ...sanatın bilim ve felsefeyle buluştuğu bu eser, insana dair en esasi konulardan birini, aşkı el almakta ve Platon felsefe sine olduğu kadar Yunan düşüncesine de bir giriş niteliği taşımaktadır. ...sanatın bilin ve felsefeyle buluştuğu bu eser, insana dair en esasi konulardan birini, aşkı el almakta ve Platon felsefe sine olduğu kadar Yunan düşüncesine ... Şölen: Veritas Yunan ve Latin Klasikleri - Alkapida.com ... . ...sanatın bilin ve felsefeyle buluştuğu bu eser, insana dair en esasi konulardan birini, aşkı el almakta ve Platon felsefe sine olduğu kadar Yunan düşüncesine de bir giriş niteliği taşımaktadır. Kitapi Katalogları. Katalog Anasayfası. Şölen - Yunan ve Latin Klasikleri. Yazar. Eflatun. Şölen: Veritas Yunan ve Latin Klasikleri (9786051069869). 0,00. Editör. Eyüp Çoraklı. Şölen: Veritas Yunan ve Latin Klasikleri. İ.Ö 416 yılında, ilk tragedyasıyla birincilik kazandığı günün ertesi akşamı, Atinalı tragedya şairi Agathon bir ziyafet verir evinde. ...kaynaştığı, sanatın bilim ve felsefeyle buluştuğu bu eser, insana dair en esasi konulardan birini, aşkı el almakta ve Platon felsefe sine olduğu kadar Yunan düşüncesine de bir giriş niteliği taşımaktadır. Şölen; Bütün Yapıtları - 16. 8.13 12.5. Retorik. Sokrates'in Savunması; Veritas Yunan ve Latin Klasikleri. 19.20 TL. ...sanatın bilim v...