Dijital SinemaKuramdan Tekniğe

Kollektif

Dijital SinemaKuramdan Tekniğe
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-11-17
YAZAR Kollektif
ISBN 9755748207
DOSYA FORMATI 6,76 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

İnsanlığın gerçekliği algılama, anlama ve anlamlandırma macerasında sinema kuşkusuz önemli bir dönüm noktasıdır. Ancak sadece gerçeklik bilinci ve gerçeklik değil aynı zamanda bize gerçeklik algısı sunan medyumlar da değişmektedir. Metinsel kültürden resim kültürüne geçişin en önemli işaretlerinden biri olan sinema da ilk doğuş yıllarındaki gibi kalmamış, bir yandan gerçeklik algısını dönüştürürken bir yandan da kendisi değişmiş ve dönüşmüştür. Sinemanın, belirli karakteristik özelliklerini muhafaza etmekle birlikte, gerçekliğin ve toplumsallığın en önemli dönüştürme araçlarından biri olarak kendisinin de sürece eşlik ettiği ve dönüştüğü aşikardır. Teknolojik bir icat olan ve doğuşundan itibaren teknolojik gelişmelere bağımlı biçimde değişen ve dönüşen sinemanın tarihsel gelişim sürecinde dijitalleşme önemli bir dönüm noktasıdır. Dijitalleşme, sadece değişim ve dönüşüm sürecini devam ettirmekle kalmamış aynu zamanda değişim ve dönüşümün mantığını da köklü biçimde dönüştürmüştür; öyle ki günümüzde sinema tarihini klasik ve dijital dönem olarak iki farklı süreçte inceleme zarureti hasıl olmuştur. Zira her iki klasik ve dijital dönemin sinema anlayışlarının ve pratiklerinin bariz biçimde farklılaştığı görülmektedir. Bu farklılaşmanın doğasının incelenmesi, estetik, etik, sosyolojik, psikolojik, pedagojik, teknik ve kültürel açıdan muhakeme edilmesi gerekmektedir. Elinizdeki kitap, bu ihtiyaca cevap vermek üzere hazırlanmış bir tartışma zemini sunmaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Dijital SinemaKuramdan Tekniğe i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Dijital SinemaKuramdan Tekniğe.

...ema anlayışlarının ve pratiklerinin bariz biçimde farklılaştığı görülmektedir ... Dijital Sinema Kuramdan Tekniğe ... . Auteur Kuram ve Sanat Sineması Üzerine. Ali Karadoğan. De Ki. Ana Sayfa. Son Eklenen Yayınlar. Dijital Sinema Kuramdan Tekniğe. Not alanında Dijital Sinema Kuramdan Tekniğe Kollektif PDF İndir indirme alanını göremediyseniz, lütfen altta yazan notu inceleyiniz. Üstteki kitabın PDF dosyası ne yazık ki sitede bulunmamaktadır. Dijital Sinema kuramdan tekniğe kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayf ... PDF Kütüphanesi - Sinema Kütüphanesi ... . Dijital Sinema kuramdan tekniğe kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Rıdvan Şentürk kitapları ve İnsanArt 2016 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap NadirKitap.com'da. Ana Sayfa Etiketler Dijital Sinema Kuramdan Tekniğe PDF. İnsanlığın gerçekliği algılama, anlama ve anlamlandırma macerasında sinema kuşkusuz önemli bir dönüm noktasıdır. 9789755748207. 844025. Dijital Sinema Kuramdan Tekniğe. İnsanart. 18.06. Yayınevinin Diğer Kitapları. %35. Sinemada Aşkın Üslup. Paul Schrander. İnsanart. J. Dudley Andrew - Büyük Sinema Kuramları. Engin Yıldız - Gecekondu Sineması. Kısa Film Yapımı ile ve Edius ile kitap'da eklerseniz sevinirim. Az da teknik kitaplar ekleyin lütfen. Alış-Veriş Listeme Ekle....