Üç Örnek Öykü ve Bir Önsöz (Ciltli)

Miguel de Unamuno

Üç Örnek Öykü ve Bir Önsöz (Ciltli)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2011-01-14
YAZAR Miguel de Unamuno
ISBN 6053600619
DOSYA FORMATI 12,5 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Laín Entralgo’nun “İspanyol bilincinin ve kişiliğinin uyanışı” biçiminde nitelediği “98 Kuşağı” yazarlarından Miguel de Unamuno (1864-1936) Madrid Complutense Üniversitesi’nde felsefe doktorasını tamamladıktan sonra atandığı Salamanca Üniversitesi’nde ders verirken bir yandan da deneme ve makalelerini yayımlamaya başladı. Yönetim karşıtı yazıları yüzünden işine son verildi ve Fuerteventura Adası’na sürüldü. Ancak 1931’de Cumhuriyet’in kuruluşuyla aynı üniversiteye rektör olarak atandı.Unamuno’ya göre makineleşme insanı kişiliksizleştirmiştir, teknolojinin girmediği bir evren arar; uygarlığa karşıdır. İç konuşmaları James Joyce’dan daha önce kullanmıştır.Kimi zaman da kişiler, yazar ve okuyucu karşılıklı konuşur ve tartışırlar. Unamuno roman bilimselliği ile alay eder, yazınsal yapıtların yazarın belli başlı önsezilerini açıklamak için birer araç olduklarını ileri sürer. Kimi yapıtlarında ölümsüzlük özlemi ağır basar, kimi zaman Tanrı’ya başkaldırır, kimi zaman da yazgıya boyun eğer. Tüm eserlerinde zengin ve özenli bir dil kullanır; kaba, çirkin sözcükleri ancak deli dolu kişilerine söyleterek kusursuz bir denge tutturmuştur.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Üç Örnek Öykü ve Bir Önsöz (Ciltli) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Üç Örnek Öykü ve Bir Önsöz (Ciltli).

...ı yazarlarından Miguel de Unamuno (1864-1936) ... Üç Örnek Öykü ve Bir Önsöz Ciltli | Kitapidea.com ... ... Ciltli. Kağıt Cinsi. Kitap Kağıdı. Tüm eserlerinde zengin ve özenli bir dil kullanır; kaba, çirkin sözcükleri ancak deli dolu kişilerine söyleterek kusursuz bir denge tutturmuştur. Üç Örnek Öykü ve Bir Önsöz (Ciltli) Miguel De Unamuno. ...Kültür Yayınları olarak Yıldız Ersoy Canpolat'ın eşsiz çevirileriyle Sis, Tula Teyze ve Abel Sanchez'in ardından Unamuno'nun bütün eserlerini yayınlamaya Üç Örnek ve Bir Önsöz'le devam ediyoruz. 10.37 TL. ...olarak Yıldız Ersoy Canpolat' ... Üç Örnek Öykü Ve Bir Önsöz (Ciltli - ePttAVM ... . 10.37 TL. ...olarak Yıldız Ersoy Canpolat'ın eşsiz çevirileriyle Sis, Tula Teyze ve Abel Sanchez'in ardından Unamuno'nun bütün eserlerini yayınlamaya Üç Örnek ve Bir Önsöz'le devam ediyoruz. Ciltli: Sayfa Sayısı: 124. Baskı Yılı: 2011. 11.55 TL. ...olarak Yıldız Ersoy Canpolat'ın eşsiz çevirileriyle Sis, Tula Teyze ve Abel Sanchez'in ardından Unamuno'nun bütün eserlerini yayınlamaya Üç Örnek ve Bir Önsöz'le devam ediyoruz. ...Sanchez'in ardından Unamuno'nun bütün eserlerini yayınlamaya Üç Örnek Öykü ve Bir Önsöz'le devam ediyoruz. Abel Sanchez - Tula Teyze (Ciltli). Miguel de Unamuno. İş Bankası Kültür Yayınları. ...Kültür Yayınları olarak Yıldız Ersoy Canpolat'ın eşsiz çevirileriyle Sis, Tula Teyze ve Abel Sanchez'in ardından Unamuno'nun bütün eserlerini yayınlamaya Üç Örnek ve Bir Önsöz'le devam ediyoruz. ...Kültür Yayınları olarak Yıldız Ersoy Canpolat'ın eşsiz çevirileriyle Sis, Tula Teyze ve Abel Sanchez'in ardından Unamuno'nun bütün eserlerini yayınlamaya Üç Örnek ve Bir Önsöz'le devam ediyoruz....