Yansımanın Diyalektiği

Hans Heinz Holz

Yansımanın Diyalektiği
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-11-25
YAZAR Hans Heinz Holz
ISBN 6053314011
DOSYA FORMATI 10,94 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Narsis’e âşık olan Ekho gizlice onun peşinden gider ve onun çağrılarına elinden geldiğince karşılık verir. Narsis, avcı arkadaşı sanarak seslenir, “Gel!” der, Ekho geri seslenir: “Gel!” Seslenene seslenmesiyle çağrının yönü değişmiştir: “O seslenene seslenir”. Narsis, “Burada bir araya gelelim!” diye çağırır, Ekho tekrarlar: “coeamus!”. Ve coire’nin çift anlamı –‘bir araya gelelim’ ile ‘birlikte yatalım’–, yanılmayı güçlendirir. Geri yansımasında aynı şey başka bir şeye dönüşür, yine de söz aynı sözdür. Narsis, çalılıkların arasından karşısına çıkan Ekho’yu görünce, itiraz eder: “Ölmeyi yeğlerim kendimi sana feda edeceğime.” Ancak Ekho cümlenin sadece ikinci kısmını tekrarlar: “Kendimi sana feda edeceğime”; böylece, cümlenin birinci kısmını atlayarak, anlamını tersyüz etmiş olur.Ovid’in burada ortaya koyduğu, semantik ayna görünüşünün oluşumudur, kelime anlamının tersyüz olmasıdır. Aynı kelimeler, tam karşıtına işaret ederler. Gerçek ve yanılgı, aynı ilişkinin momentleridir ve bu, ancak diyalektik bir refleksiyon biçimi olarak, Bir’in Diğeri’ni uzanıp kendi karşıtı olarak ihtiva etmesi olarak kavrandığında birbirlerinden ayırılıp çözülebilirler.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Yansımanın Diyalektiği i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Yansımanın Diyalektiği.

... Diyalektiği kitabı okumak için harika! Gerçek ve yanılgı, aynı ilişkinin momentleridir ve bu, ancak diyalektik bir refleksiyon biçimi olarak, Bir'in Diğeri'ni uzanıp kendi karşıtı olarak ihtiva etmesi olarak kavrandığında birbirlerinden ayırılıp ... Yansımanın Diyalektiği Kitabını Satın Al - Nobel Kitap ... ... Gerçek ve yanılgı, aynı ilişkinin momentleridir ve bu, ancak diyalektik bir refleksiyon biçimi olarak, Bir'in Diğeri'ni uzanıp kendi karşıtı olarak ihtiva etmesi olarak kavrandığında birbirlerinden ayırılıp... Yansımanın Diyalektiği. Narsis'e âşık olan Ekho gizlice onun peşinden gider ve onun çağrılarına elinden geldiğince karşılık verir. Narsis, avcı arkadaşı sanarak seslenir, Gel! der, Ekho geri seslenir... Yansımanın Diyalektiği ve Hans Heinz H ... Yansımanın Diyalektiği - Hans Heinz Holz - Evrensel Basım Yayın ... ... Yansımanın Diyalektiği. Narsis'e âşık olan Ekho gizlice onun peşinden gider ve onun çağrılarına elinden geldiğince karşılık verir. Narsis, avcı arkadaşı sanarak seslenir, Gel! der, Ekho geri seslenir... Yansımanın Diyalektiği ve Hans Heinz Holz Kitaplarını Kapıda Ödeme ve Ücretsiz Kargo İmkanı İle inkilap.com dan Satın Alabilirsiniz. Çalışmalarını diyalektik tarihi ve sistematiği, güzel sanatların felsefi teorisi ve plastik sanatlarda estetik üzerinde yoğunlaştıran Hans Heinz Holz'un Yansımanın Diyalektiği raflardaki yerini aldı. 12.60 TL. Aynı kelimeler, tam karşıtına işaret ederler. Gerçek ve yanılgı, aynı ilişkinin momentleridir ve bu, ancak diyalektik bir refleksiyon biçimi olarak, Bir'in Diğeri'ni uzanıp kendi karşıtı olarak ihtiva... Hans Heinz Holz. Kitap Tanıtımı. Narsis'e aşık olan Ekho gizlice onun peşinden gider ve onun çağrılarına elinden geldiğince karşılık verir. YANSIMANIN DİYALEKTİĞİ. Narsis'e âşık olan Ekho gizlice onun peşinden gider ve onun çağrılarına elinden geldiğince karşılık verir....