Mantıksal Atomculuk Felsefesi

Bertrand Russell

Mantıksal Atomculuk Felsefesi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-01-08
YAZAR Bertrand Russell
ISBN 6051069807
DOSYA FORMATI 10,96 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Russell kitabını şu sözlerle tanıtır: "Aşağıdaki [metin] 1918 yılının ilk aylarında Londra'da verdiğim, büyük çoğunluğunu arkadaşım ve eski öğrencim Ludvvig Wittgenstein'dan öğrendiğim, belli fikirlerin açıklanmasıyla ilgili olan sekiz derslik bir kursun metnidir. 1914 Ağustosundan beri onun görüşlerini bilme fırsatına sahip değilim ve şu an yaşıyor olup olmadığını bile bilmiyorum. Bu yüzden, ders­lerde içerilen kuramların çoğuna önceden orijinal bir katkıda bulunmasının ötesinde, kendisinin bu derslerde söylenenlerde sorumluluğu yoktur."Russell'a göre mantık felsefedeki en temel alandır ve bütün felsefe okulları metafizikten çok mantıkla sınıflandırılmalıdır. Kendi mantı­ğına atomcu diyen Russell, bundan dolayı kendi felsefesini, en başa eklenecek kimi sıfatlar olsun ya da olmasın, "gerçekçilik" yerine "mantıksal atomculuk" olarak nitelemeyi tercih eder. Russell'ın atomcu mantığı, günümüzün "memetik" zihin felsefesiyle birçok alanda birleştiği için güncelliğini korumaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Mantıksal Atomculuk Felsefesi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Mantıksal Atomculuk Felsefesi.

...sell'a göre mantık felsefedeki en temel alandır ve bütün felsefe okulları metafizikten çok ... Mantıksal Atomculuk Felsefesi - Sarmal Kitabevi ... ... Mesela bu yazımızda yazar Bertrand Russell kitapları arasında yer alan Mantıksal Atomculuk Felsefesi yeni kitabı hakkında merak edilenlerden bahsedeceğiz. Kendi mantığına atomcu diyen Russell, bundan dolayı kendi felsefesini, en başa eklenecek kimi sıfatlar olsun ya da olmasın, "gerçekçilik" yerine "mantıksal atomculuk" olarak nitelemeyi tercih eder. Kendi mantığına atomcu diyen Russell, bundan dolayı kendi felsefesini, en başa eklenecek k ... Mantıksal Atomculuk Felsefesi by Bertrand Russell ... . Kendi mantığına atomcu diyen Russell, bundan dolayı kendi felsefesini, en başa eklenecek kimi sıfatlar olsun ya da olmasın, "gerçekçilik" yerine "mantıksal atomculuk" olarak nitelemeyi tercih eder....