Beyaz Geceler

Fyodor Mihayloviç Dostoyevski

Beyaz Geceler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2020-01-16
YAZAR Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
ISBN 6057755216
DOSYA FORMATI 8,8 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Dostoyevski’nin 27 yaşında yazmış olduğu bu romantik eseri, hayalci ve yapayalnız bir kahraman üzerine kurgulanmıştır. Kalabalık bir şehirde tek başına yaşayan bu genç, kenti benimsemiş, onunla kaynaşmıştır. Hatta bu kente kişisel özellikler yüklemiştir.Geceleri uzun yürüyüşlere çıkan genç, bir gece köprüde genç bir kızla karşılaşır. O geceden sonra dört gece sürecek hayali bir aşkı düşler.Dostoyevski, bu hayalci kahramanın anlatımıyla, muhteşem gözlem gücünü, duygularını; yalnızlığı, sevme ve sevilme isteğini muhteşem bir şekilde yansıtmış ve küçük bir başyapıt ortaya koymuştur. Yalnızca Rus edebiyatının değil, dünya edebiyatının en büyük yazarlarından olan Dostoyevski'nin bu eseri; sevecen, okuru sarıp sarmalayan, ama hüzünlü bir uzun öyküdür.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Beyaz Geceler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Beyaz Geceler.

...latmak istemiş Dostoyevski, hayalperest bir insanın sadece dört gün süren aşkına başka hangi isim konabilirdi, hepimizin hayatında beyaz geceleri olmuştur kararmayan ... Beyaz Geceler ve Petersburg | Gezi Rehberi ... .. Fyodor Mihayloviç Dostoyevski. *Sevmek, güzel birine aşık olmak değil, o kişide bilmediğin bir zamanın, beklenmedik bir anında kendini bulmaktır.* Rus edebiyatının en büyük yazarlarından Dostoyevski Beyaz Geceler adlı uzun öyküsünde Petesburg'un kasvetli 'beyaz geceleri'nde yaşanan romantik bir aşk öyküsünü anlatıyor. Beyaz Geceler[1], Rus yazar Fyodor Mihayloviç Dostoyevski'nin 1848 yılında yazdığı bir aşk hikâyesi. [2] Beyaz Geceler, Dostoyevski, Akvaryum yayınevi, çev: Zeynep ... Beyaz Geceler | Fyodor Mihayloviç Dostoyevski | Biraz Oku Sonra Al ... . Beyaz Geceler[1], Rus yazar Fyodor Mihayloviç Dostoyevski'nin 1848 yılında yazdığı bir aşk hikâyesi. [2] Beyaz Geceler, Dostoyevski, Akvaryum yayınevi, çev: Zeynep Güleç, ss: 35. Beyaz geceler nedir? ve Beyaz geceler ne zaman? diye sorulduğunda bilenleriniz olduğunuz gibi içinizden bilmeyenler de çıkabilir. 21 Haziran En Uzun Gün, Beyaz Geceler ve St.Petersburg. Ama, sevinç ve mutluluk insanı ne kadar da güzel kılıyor! Kalp aşkla nasıl da kaynıyor! İnsan bütün kalbini bir başka kalbe aktarmak istiyor, her şey neşeli olsun, her şey gülsün istiyor....