Çılgın Palmiyeler

William Faulkner

Çılgın Palmiyeler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-02-03
YAZAR William Faulkner
ISBN 9750819100
DOSYA FORMATI 11,47 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

William Faulkner’in daha önce Türkçe’de yayımlanmamış benzersiz romanı, Çılgın Palmiyeler olayları, kişileri, mekânları, genel havaları apayrı iki uzun öyküden oluşur.Yapıtlarında hep birtakım değişik anlatım biçimleri deneyen Faulkner, Çılgın Palmiyeler ve “Irmak Baba” başlıklı bu öyküleri tek bir romanın parçaları gibi tasarlamış, bölümlerini dönüşümlü biçimde sıralamıştır. Bu plan uyarınca kitap, Çılgın Palmiyeler’in ilk bölümüyle başlar, arkasından “Irmak Baba”daki adsız mahkûmun öyküsünün ilk bölümügelir; üçüncü bölümde Harry ile Charlotte’un öyküsü devam eder; dördüncü bölüm, yeniden mahkûmun başından geçenleri anlatır; bundan sonraki bölümler de aynı biçimde sıralanır1939’da yayımlanan bu benzersiz romanı için Faulkner şöyle diyor:“Çılgın Palmiyeler”in ilk bölümünü bitirir bitirmez, bir şeylerin eksik kaldığını, öykünün pekiştirilmesi, müzikteki kontrpuan benzeri bir yöntemle güçlendirilmesi gerektiğini gördüm. Bunun üzerine, “Çılgın Palmiyeler”deki öykü yeniden canlanıncaya kadar “Irmak Baba”yı yazdım. Derken, “Irmak Baba”nın birinci bölümünün sonuna gelince, onu bırakıp “Çılgın Palmiyeler”e döndüm ve gene gücünü yitirmeye başlayıncaya kadar yazmaya devam ettim. Sonra, onun “antitez”i olan “Irmak Baba”nın bir bölümünü daha yazarak “Çılgın Palmiyeler”i yeniden canlandırıp güçlendirdim.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Çılgın Palmiyeler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Çılgın Palmiyeler.

...e döndüm ve gene gücünü yitirmeye.. ... Çılgın Palmiyeler - William Faulkner - Fiyatı & Satın Al ... . cilgin palmiyeler. azimli. padawan (102). 15.28 TL. Derken "Irmak Baba"nın birinci bölümünün sonuna gelince onu bırakıp "Çılgın Palmiyeler"e döndüm ve gene gücünü yitirmeye başlayıncaya kadar yazmaya devam ettim. Kitapçılar üzerinden Çılgın Palmiyeler kitabını bulmak zor mu geliyor? veya bütçeniz mi yok? Fakat internette arama hacmine baktığımızda özellikle Çılgın Palmiyeler pdf indirme isteği çok fazla. Çılgın Palmiyeler, aynı zamanda Fa ... William Faulkner - Çılgın Palmiyeler | E-Kitap İndir - EPUB, PDF... ... . Çılgın Palmiyeler, aynı zamanda Faulkner'ın kıymetli bir yenilikçiliğe imza attığı kitabı olarak da dikkat çekiyor. Üstelik bu, her yenilikçilik kadar eleştiriden ve dışlamadan nasibini almış bir kitap. William Faulkner. 1939'da yayımlanan bu benzersiz roman için Faulkner şöyle diyor: "Çılgın Palmiyeler'in ilk bölümünü bitirir bitirmez, bir şeylerin eksik kaldığını, öykünün pekiştirilmesi... Ancak bir çok eleştiride karşıma çıkan şey ise aslında durumun öyle olmayabileceği: aslında "Çılgın Palmiyeler", Faulkner'ın en iyi eserlerinden birisi olabilir. "Çılgın Palmiyeler"de iki roman var. William Faulkner. 1939'da yayımlanan bu benzersiz roman için Faulkner şöyle diyor: "Çılgın Palmiyeler'in ilk bölümünü bitirir bitirmez, bir şeylerin eksik kaldığını, öykünün...