Atatürk’ün Hikayesi

Ertuğrul Sertbaş

Atatürk’ün Hikayesi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-11-22
YAZAR Ertuğrul Sertbaş
ISBN 6059960809
DOSYA FORMATI 3,31 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Mustafa Kemal Atatürk ya çok yüceltilmiş ya alabildiğine kötülenmek istenmiştir. Mustafa Kemal ve dönemi, bir başkasının değil, bizimdir... Tarihimizin bir safhasıdır.Ne aşırı yüceltmekle bir yere varabiliriz, ne Mustafa Kemal Atatürk’ün başlattığı dönemi “90 yıllık ara dönem” diyerek yok sayabiliriz.Millî Mücadele, bizim millî mücadelemizdir; başkasının de­ğil.Yedi düvelin istilasında uğrayan bir Osmanlı’dan bahsediyo­ruz. Türk’ü Anadolu’dan silip atmak isteyen bir Sevr Projesi’nin dayatılmasından bahsediyoruz...Bir öncü gerekiyordu ve o öncü de Mustafa Kemal olmuş, Millî Mücadele’yi başlatmıştır...Türkiye parçalamak isteyen İtilaf Devletleri İstanbul’u işgal etmiş, Padişah’ı kıpırdayamaz hâle getirmiş, Damat Ferit Paşa hükûmetlerine, istediklerini dikte etmişlerdir.Osmanlı sahasının her tarafında “çoban ateşleri” boyundu­ruğu kırmak için yakılmış, Mustafa Kemal Atatürk, bu “çoban ateşleri”ni, Amasya’da Erzurum’da, Sivas’ta, en son Ankara’da birleştirmiş ve düşmanla kıyasıya bir savaşa girişmiştir.Tarihin akışını değiştiremezsiniz... Tarihte “keşke”ye yer yoktur.Tarihin bir dönemini de silemezsiniz. O dönem de sizin ta­rihinizdir.Dönemleri silseydik, 16 Türk devletinden bahsedemezdik. Biri dönemini tamamlamış, biri kurulmuştur. Sonra gelen, bir öncekini yok sayabilir mi? Sonrakini beğenmeyen, bir öncekini getirebilir mi?Atatürk’ü ne kadar tanıyoruz? Atatürk üzerine binlerce ki­tap yazılmıştır. Biz bu kitapta, Atatürk’ü ve mücadelesini ve son­ra yaptıklarını, hayat hikâyesiyle birlikte derli toplu verdik... Bir bütün hâlinde, Atatürk’ü ve mücadelesini tanıtmak istedik.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Atatürk’ün Hikayesi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Atatürk’ün Hikayesi.

...az bilinen anılarını sizler için derledik ... Atatürk İle İlgili Hikayeler ... . Bir gün Atatürk, yaveri ve ben bahçede dolaşıyorduk. Çok ihtiyar ve geniş bir ağacın Atatürk'ün geçeceği yolu kapadığını gördük. atatürk ile ilgili hikayeler. Gazipaşa ile yaşlı nine. Gazi Çiftliğinde dolaşıp hava alırken oldukça yaşlı bir kadına rasladık. Atatürk'ün gözleri dolu dolu olmuştu, çok duygulandığı her halinden belliydi. Mustafa Kemal Atatürk, 10 Ocak 1922'de Vak ... Atatürk'ün Başarı Hikayesi - YouTube ... . Mustafa Kemal Atatürk, 10 Ocak 1922'de Vakit Gazetesi'nde yayımlanan, Vakit Gazetesi Başyazarı Ahmet Emin'e (Yalman) verdiği mülakatında kendi hayatını şöyle anlatmıştı Ne olur bir kere de siz söyleyiniz. Atatürk'ün çelik bakışlı gözleri samimiyetle parladı. Atatürk'ün fırtınalı yüzü, daha çok karıştı: - Oğlum, dedi, genelgeyle devrim olamaz!..." Atatürk'ün Hayatı (Öykü-hikaye). Kasım ayı geldi. On Kasım günü Ata'yı anacağız. Okulda anma töreni hazırlıkları başladı. Öğretmenimiz yılda bir kez Atatürk'ü anmak yetmez, dedi. Atatürk'ten Kısa Anılar, Zübeyde Hanım'ın Nasihati Annesine, elini öpüp vedalaşırken, bir çay ziyafetine gittiğini söylemişti. Zübeyde Hanım onun üniformasına, çizmelerine bir göz. Atatürk'ün bilinmeyen hayat hikayesi. 7 Yaşındayken babasını kaybetti ve yetim kaldı. Yalnız ve içine kapanık bir olarak yaşamaya başladı. Atatürk'e ait öyküler. Atatürk'ün söylediği işte bu dedirtecek söz… Atatürk, ünlü güresci Kurtdereli'ye ödül olarak 1000 liralik bir is Bankasi ceki veriyor. Ana Sayfa » TARİHİ GERÇEKLER » Atatürk' ün evlatlıkları' nın hazin hikayesi. Atatürk'ün manevi evlatları arasında günümüze ulaşabilmiş tek isim de Ülkü Adatepe'ydi. Sosyal Medya Paylaşımlarından derlenerek oluşturulan Siyaset, Tarih, Ekonomi, Bilim, Gündem Analizleri ve Hikayeler. ATATÜRK ve ANZAK GENERALİ. Bir cenaze töreni yapılıyor. Fakat Atatürk'ün, Latife Hanım'dan önce Fikriye Hanım ile yaşadığı derin ve trajik bir aşk öyküsü de vardır. Şimdi arkanıza yaslanın ve bu hüzünlü aşk hikayesine kendinizi bırakın. Mustafa Kemal Atatürk'ün Hikayeleri. Hikayeler Mustafa Kemal Atatürk. Yanına aldığı ilk er. O, Samsun'a çıktığı zaman, üstü başı yırtık, postalları patlamış, silahsız bir er gördü. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, köylü nine ile yaşadığı gerçek bir olayın hikayesidir. Atatürk hikayeleri. On yil sonra Samsun'dan havza'ya gidiyorduk. Oglumu yine ise almamis..ne olur bir kere de siz söyleseniz. Atatürk'ün çelik bakisli gözleri samimiyetle parladi… Kisa yazdim:: Mustafa Kemal Atatürk 1881 yılında Selânik'te ...