Modernliğin Beş YüzüModernizm Avangard Dekadans Kitsch Postmodernizm

Matei Calinescu

Modernliğin Beş YüzüModernizm Avangard Dekadans Kitsch Postmodernizm
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-05-31
YAZAR Matei Calinescu
ISBN 9756614891
DOSYA FORMATI 9,79 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Yaklaşık son yüz elli yıldır, “modern”, “modernlik” ve daha yakın zamanlarda “modernizm” gibi terimler, buna bağlı bir dizi fikirle birlikte sanatsal ya da edebi bağlamlarda keskinliği gitgide artan bir tarihsel görececilik anlamı vermek üzere kullanıldı.İkinci Dünya Savaşı’ndan ve özellikle 1950’lerden sonra postmodern çağ kavramı, aralarında Arnold Toynbee gibi bir tarih ve kültür felsefecisinin de bulunduğu çeşitli düşünür ve uzmanlar, edebiyat ve sanat eleştirmenleri ve radikal ateist teolojilerin bazı yandaşlarınca geliştirildi. Doğal olarak, sosyologlar da başka şeylerin yanı sıra çeşitli sosyolojik fikir ve kuramların kışkırttığı bir tartışmaya katılmakta gecikmediler.Elinizdeki kitap, modernlik sözlüğünün ortaya çıkardığı fazlasıyla açık kavramsal güçlüklerin ötesine geçmek üzere, metaforik bir şekilde temelde ikiz -ikircikli ve ikiyüzlü olan- modernliğin “yüzlerinden” bahsediyor.Matei Calinescu, bu yeni gözden geçirme esnasında 1977’den bu yana modernliğin ilk baskıda kısaca değinilmiş olan çeşitli özellik ve konularını daha geniş bir şekilde ele alıyor ve hem terim hem de kavram olarak modernliğin uzun ve dolambaçlı tarihine kapı aralıyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Modernliğin Beş YüzüModernizm Avangard Dekadans Kitsch Postmodernizm i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Modernliğin Beş YüzüModernizm Avangard Dekadans Kitsch Postmodernizm.

...ler, buna bağlı bir dizi fikirle birlikte sanatsal ya da edeb ... Modernliğin Beş Yüzü & Modernizm Avangard Dekadans Kitsch... ... .. Modernliğin Beş Yüzü %15 indirimli Yaklaşık son yüz elli yıldır,modern,modernlik ve daha... 464431 Modernliğin Beş Yüzü Modernizm - Avangard - Dekands - Kitsch - Postmodernizm ...Avangard - Dekands - Kitsch - Postmodernizm Felsefe & Sosyoloji & Psikoloji & Bilim YaklaŸk son yz elli yldr, modern, modernlik ve daha yakn zamanlarda modernizm gibi terimler... Modernliğin Beş Yüzü Modernizm Avangard Dekadans Kitsch ... Modernliğin Beş Yüzü | benlikitap.com ... ... Modernliğin Beş Yüzü Modernizm Avangard Dekadans Kitsch Postmodernizm. Yaklaşık son yüz elli yıldır "modern" "modernlik" ve daha yakın zamanlarda "modernizm" gibi terimler buna bağlı... Yaklaşık son yüz elli yıldır, modern, modernlik ve daha yakın zamanlarda modernizm gibi terimler, buna bağlı bir dizi fikirle birlikte sanatsal ya da edeb.. 35 TL. Elinizdeki kitap, modernlik sözlüğünün ortaya çıkardığı fazlasıyla açık kavramsal güçlüklerin ötesine geçmek üzere, metaforik bir şekilde temelde ikiz -ikircikli ve ikiyüzlü olan- modernliğin... Yaklaşık son yüz elli yıldır, modern, modernlik ve daha yakın zamanlarda modernizm gibi terimler, buna bağlı bir dizi fikirle birlikte sanatsal ya da edeb.. https://www.guvenlikitap.com/Modernligin-Bes-Yuzu-Modernizm-Avangard-Dekadans-Kitsch-Postmodernizm,PR-21472.html. Yaklaşık son yüz elli yıldır, modern, modernlik ve daha yakın zamanlarda modernizm gibi terimler, buna bağlı bir dizi fikirle birlikte sanatsal ya da edeb.. Yaklaşık son yüz elli yıldır, modern, modernlik ve daha yakın zamanlarda modernizm gibi terimler, buna bağlı bir dizi fikirle birlikte sanatsal ya da edeb.. Yaklaşık son yüz elli yıldır, modern, modernlik ve daha yakın zamanlarda modernizm gibi terimler, buna bağlı bir dizi fikirle birlikte sanatsal ya da Modernliğin Beş Yüzü. Satışta. Satış Fiyatı:35.00 TL. Modernliğin Beş Yüzü Modernizm, Avangard, Dekadans, Kitsch, Postmodernizm. Yaklaşık son yüz elli yıldır "modern" "modernlik" ve daha yakın zamanlarda "modernizm" gibi terimler buna bağlı... 126929 Modernliğin Beş Yüzü Modernizm - Avangard - Dekands - Kitsch - Postmodernizm 11.00. Yaklaşık son yüz elli yıldır, modern, modernlik ve daha yakın zamanlarda modernizm... Yaklaşık son yüz elli yıldır, modern, modernlik ve daha yakın zamanlarda modernizm gibi terimler...