Kökler, Çarklar ve BulutlarBir Karşılaşmalar Masalı

Yıldız Silier

Kökler, Çarklar ve BulutlarBir Karşılaşmalar Masalı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-11-24
YAZAR Yıldız Silier
ISBN 6051721668
DOSYA FORMATI 3,80 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

2006’da yayımlanan ilk kitabı Özgürlük Yanılsaması’nda ve 2010’da yayımlanan Oburluk Çağı’nda özgürlük ve mutluluk kavramlarına odaklanan Yıldız Silier, üçlemenin bu son kitabında adalet kavramını ele alıyor. Adaletsizlikleri bir mağduriyet anlatısı yerine direnen öznelerin yaşam deneyimleri üzerinden, masal, mektup ve günlük türlerini harmanlayarak kurgulayan Silier, kitabın “Kökler” bölümünde adaletsizliklerin maddi temellerine dair durum tespitlerinin ardından, “Çarklar” bölümünde başarısız bir isyanın ardından yaşananları, “Bulutlar” bölümündeyse isyan başarılı olsaydı neler olabileceğini anlatıyor. Bu üç eksen üzerinden, geçmiş (kaybedilenler), şimdi (distopya) ve gelecek (ütopya) birleşiyor.Diktatöre direnen hayvanlar ülkesinde yaşananlar, 14. yüzyıl İngiltere’sindeki köylü isyanları, 16. yüzyıl İtalya’sındaki cadı avları, 18. yüzyıl Antil adalarındaki şeker plantasyonlarında yaşanan köle isyanları ve 21. yüzyıl Çin’inde tablet ve cep telefonları üreten bir fabrikadaki işçilerin yaşadıkları, bu yarı-kurgusal masalların ana konuları. Kitabın ikinci yarısını oluşturan “Eski Mezunlar Buluşması” bölümünde değişik politik görüşlere sahip beş arkadaş “Ne olacak bu memleketin hali?” üzerine muhabbet edecek ve bu arada uzlaşmaz çelişkileri de ortaya çıkacaktır. Kitabın son bölümü, Silier’in Gezi direnişi ve Italo Calvino’nun Görünmez Kentler kitabı üzerine daha önce yayımlanmamış iki yazısını ve İsyan filmi üzerine makalesini içeriyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kökler, Çarklar ve BulutlarBir Karşılaşmalar Masalı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kökler, Çarklar ve BulutlarBir Karşılaşmalar Masalı.

...ılaşmalar Masalı Yazar:Yıldız Silier Yayınevi:YORDAM KİTAP Basım Yılı:2016 Sayfa Sayısı:191 ... Kökler Çarklar ve Bulutlar: Bir Karşılaşmalar Masalı... | Yovo Book ... ... Yıldız Silier tarafından yazılan ve YORDAM KİTAP tarafından piyasaya sürülen Kökler, Çarklar ve Bulutlar Bir Karşılaşmalar Masalı için diğer detayları da yukarıdaki linkte bulabilirsiniz. Kökler, Çarklar ve Bulutlar: Bir Karşılaşmalar Masalı arıyorsan site site dolaşma! Akakçe'de piyasadaki tüm fiyatları karşılaştır, en ucuz fiyatı tek tıkla bul. KÖKLER, ÇARKLAR VE BULUTLAR: BİR KARŞILAŞMALAR MASALI, Yıldız Silier, Yordam Kitap. Tarihteki k ... Kökler, Çarklar ve Bulutlar: Bir Karşılaşmalar Masalı Fiyatları ve... ... . KÖKLER, ÇARKLAR VE BULUTLAR: BİR KARŞILAŞMALAR MASALI, Yıldız Silier, Yordam Kitap. Tarihteki köylü, kadın, işçi ve köle isyanları başarıya ulaşsaydı, bugün nasıl bir dünyada yaşardık? Kökler çarklar ve bulutlar: Bir karşılaşmalar masalı. ISBNp: 9786051721668. Kökler, çarklar ve bulutlar: bir karşılaşmalar masalı. Author: Silier, Yıldız. ...kitabın Kökler bölümünde adaletsizliklerin maddi temellerine dair durum tespitlerinin ardından, Çarklar bölümünde başarısız bir isyanın ardından yaşananları, Bulutlar bölümündeyse isyan başarılı... Kökler, Çarklar ve Bulutlar Bir Karşılaşmalar Masalı. Adaletsizlikleri bir mağduriyet anlatısı yerine direnen öznelerin yaşam deneyimleri üzerinden masal mektup ve günlük türlerini harmanlayarak... Kökler, Çarklar ve Bulutlar Bir Karşılaşmalar Masalı. Adaletsizlikleri bir mağduriyet anlatısı yerine direnen öznelerin yaşam deneyimleri üzerinden masal mektup ve günlük türlerini harmanlayarak... ...kitabın "Kökler" bölümünde adaletsizliklerin maddi temellerine dair durum tespitlerinin ardından, "Çarklar" bölümünde başarısız bir isyanın ardından yaşananları, "Bulutlar" bölümündeyse isyan... ...kitabın Kökler bölümünde adaletsizliklerin maddi temellerine dair durum tespitlerinin ardından, Çarklar bölümünde başarısız bir isyanın ardından yaşananları, Bulutlar bölümündeyse isyan başarılı... ...