Dönüşüm ve StatükoReform Sonrası İl Genel Meclisleri

Dönüşüm ve StatükoReform Sonrası İl Genel Meclisleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2011-01-18
YAZAR
ISBN 6055679729
DOSYA FORMATI 6,89 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Yazarlar: Argun AkdoğanMustafa Kemal BayırbağS. Ulaş BayraktarAli Ekber DoğanUğur Ömür GönülşenMahmut Gülerİhsan KamalakRuşen KeleşNuray E. KeskinHacı KurtBediz Yılmazİl Özel İdareleri (İÖİ) seçilmiş ve atanmış aktörlerin birlikte görev aldığı ve merkezi hükümetin taşra teşkilatı ile yerel yönetimler arasında özgün bir statüsü olan yönetim birimidir. Her ne kadar yerel yönetim birimi sayılsalar da, İÖİ’ler yerel yönetim ve siyaset çalışmaları çerçevesinde pek ilgi görmemişlerdir. Özellikle kurumun seçilmiş kanadını oluşturan il genel meclisleri (İGM) hakkında ilgili literatürde herhangi bir ampirik çalışma olmaması İGM üyelerinin nasıl bir sosyo-ekonomik geçmişe sahip oldukları, ne gibi itkilerle bu mevkie geldikleri ve hangi şartlar içinde çalıştıklarını anlayabilmemizi mümkün kılmamaktadır. Oysa özellikle son yerel yönetim reformlarının ışığında kurumsal yapısı değişen ve önemi artan İGM’lerin yakından incelenmesi gereği ortadadır. Başkanlığını artık vali yerine Meclis içinden seçilmiş bir üyenin yapacağı, ihtisas ve denetim komisyonları kuracak ve her ay toplanacak bu yerel meclislerin bundan böyle yerel yönetim tartışmalarının kalbinde olacağı öngörülebilir. Dolayısıyla, kurumun yakından izlenmeyi hak eden köklü bir değişim süreci yaşanmakta olduğu ortadır. Dahası mevcut üyelerinin eski mevzuatın geçerli olduğu bir dönemde seçilmiş olmaları, İGM’lerine dair dönüşün yaşandığı bu dönemde bir araştırma yapmanın önemini daha da artırmaktadır.Bu yeni yetkiler ve işlevler ile özellikle vali karşısında güçlendirilmiş konumuyla İGM’lerin eskisine oranla çok daha önemsenen siyasi platformlar olacağı ve dolayısıyla kurumun üye profilinde ciddi değişiklikler yaşanacağı rahatlıkla öngörülebilir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Dönüşüm ve StatükoReform Sonrası İl Genel Meclisleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Dönüşüm ve StatükoReform Sonrası İl Genel Meclisleri.

... literatürde herhangi bir ampirik çalışma olmaması ... Reform Sonrası İl Genel Meclisleri Dönüşüm ve Statüko, Reform... ... ... Dönüşüm ve Statüko Reform Sonrası İl Genel Meclisleri. kuracak ve her ay toplanacak bu yerel meclislerin bundan böyle yerel yönetim tartışmalarının kalbinde olacağı öngörülebilir. Her ne kadar yerel yönetim birimi sayılsalar da, İÖİler yerel yönetim ve siyaset çalışmaları çerçevesinde pek ilgi görmemişlerdir. Özellikle kurumun seçilmiş kanadını oluşturan i ... Reform Sonrası İl Genel Meclisleri : Dönüşüm ve Statüko ... . Özellikle kurumun seçilmiş kanadını oluşturan il genel meclisleri (İGM)... Her ne kadar yerel yönetim birimi sayılsalar da, İÖİler yerel yönetim ve siyaset çalışmaları çerçevesinde pek ilgi görmemişlerdir. Özellikle kurumun seçilmiş kanadını oluşturan il genel meclisleri (İGM)... Advanced. Reform sonrası il genel meclis... Holdings. Özellikle kurumun seçilmiş kanadını oluşturan il genel meclisleri (İGM) hakkında ilgili literatürde TAGS: Indir internet üzerinden 6055679729 Dönüşüm ve Statüko Reform Sonrası İl Genel... 10.50 TL. Özellikle kurumun seçilmiş kanadını oluşturan il genel meclisleri (İGM) hakkında ilgili literatürde herhangi bir ampirik çalışma olmaması İGM üyelerinin nasıl bir... Özellikle kurumun seçilmiş kanadını oluşturan il genel meclisleri (İGM) hakkında Kolektif kitapları, Kolektif kitabı, Kolektif-Reform Sonrası İl Genel Meclisleri Dönüşüm ve Statüko, Kolektif-Reform... Her ne kadar yerel yönetim birimi sayılsalar da, İÖİler yerel yönetim ve siyaset çalışmaları çerçevesinde pek ilgi görmemişlerdir. Özellikle kurumun seçilmiş kanadını oluşturan il genel meclisleri (İGM)......