De Profundis

Oscar Wilde

De Profundis
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-04-06
YAZAR Oscar Wilde
ISBN 9755100630
DOSYA FORMATI 6,22 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

De Profundis, ünlü İngiliz yazarı Oscar Wilde'ın, Reading Cezaevinden, dostu Lord Alfred Douglas'a yazdığı bir uzun mektuptur. Bu mektup Lord'un eline geçmemiş, ancak kitap olarak yayımlandıktan sonra gerçek okuruna ulaşabilmiştir. On dokuzuncu yüzyılın sonunda, 30 Kasım 1900'de ölen Oscar Wilde, ölümünden üç ay önce, Lord Alfred'le son görüşmesinde şöyle demiş: "Yeni bir yüzyıl başlarken hâlâ yaşıyor oluşum, gerçekten, İngilizlerin dayanma gücünü aşardı." Gösterişli ve fırtınalı yaşamı boyunca, her davranışıyla ya bir skandal ya da bir akım yaratan, her sözü bir özdeyiş haline gelen Oscar Wilde'ı en iyi tanıtan, yine kendi sözleridir: "Çağımız, yalnızca aptalların, sıkıcı insanların önemsendiği bir çağ; yanlış anlaşılmama korkusu içinde yaşıyorum." Yazarın son yapıtı olan De Profundis'in girişine, yazarın yakın dostu ve hayranı olan Andr‚ Gide'in, Wilde ile ilgili anılarını da eklemeyi uygun gördük.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz De Profundis i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap De Profundis.

...ate: As the walls outside are closing in and the future is looking bleak, we're moving on to pastures grim ... De Profundis - Milenyum Kitap ... ... the sixth sense'de haley joel osment tarafından incil'de mezmurlarında geçtiği $ekliyle, yani; "de profundis clamavi ad te domine" $eklinde söylenen de profundis, "derinliklerden" anlamına gelir. "De Profundis", ünlü İngiliz yazarı "Oscar Wilde"ın Reading Cezaevinden, dostu Lord Alfred Dougles'a yazdığı bir uzun mektuptur. Bu mektup Lord'un eline geçmemiş... ...wilde için sonun başlangıcı demiştim, de profundis de adet ... De Profundis ... . Bu mektup Lord'un eline geçmemiş... ...wilde için sonun başlangıcı demiştim, de profundis de adeta oscar'ın hayatının son dönem özetini ve finalini anlatıyor. Kelime anlamı olarak 'derinden gelen, derinde "anlamına geliyor de profundis. Kitap Adı: De Profundis Yazar: Oscar Wilde Yayıncı: Can Yayınları Sayfa Sayısı: ...