Evliya Çelebi Seyahatnamesi-7. Cilt (2 Kitap) (Günümüz Türkçesiyle)

Evliya Çelebi Seyahatnamesi-7. Cilt (2 Kitap) (Günümüz Türkçesiyle)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-03-15
YAZAR
ISBN 9750819230
DOSYA FORMATI 8,91 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Evliyâ Çelebi, Seyahatnâme’sinin yedinci cildinde Kırım, Kafkasya, Rusya ve Avrupa’yı konu edinmiştir. Elinizde bulunan bu yedinci cilt Kırım, Kafkasya Kazan tarihi ile ilgili geniş bilgilere yer verir. Seyyahımız bu ciltte çok geniş yer tutan Avusturya seyahatinden sonra Karadeniz’in kuzeyine geçer. Bu bölgelere ait, özellikle gitmesi, görülmesi zor olan bölgelerin tarihine ait değerli bilgiler verir.Bu ciltte gezdiği yerler: Kanije, Eğri, Hatvan, Yanık, Viyana, Sonlok, Segedin, Çanad, Varat, Eflak-Boğdan, Bükreş, Ferahkirman, Moldova, Ukrayna, Gözlev, Balıklava, Kırım, Bahçesaray, Kefe, Çerkezistan, Kabartay, Tavustan, Dağıstan, Ejderhan, Kalmukistan, Saray, Kazan, Moskova, Azak, Azerbaycan.Evliyâ Çelebi bu seyahat boyunca gezip görmüş, yabancı olduğu Avrupa kültürüne vakıf olmuş, kuzeyin soğuk şehirlerinde dolaşmış, tarihe karışmış uygarlıklara ait bugün ulaşılamayacak olan bilgileri bize aktarmıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Evliya Çelebi Seyahatnamesi-7. Cilt (2 Kitap) (Günümüz Türkçesiyle) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Evliya Çelebi Seyahatnamesi-7. Cilt (2 Kitap) (Günümüz Türkçesiyle).

... yer alıyor. Kitap hakkında: Evliyâ Çelebi, Seyahatnâme'sinin yedinci cildinde Kırım, Kafkasya, Rusya ve Avrupa'yı konu edinmiştir ... Günümüz Türkçesiyle Evliya Çelebi Seyahatnamesi 7. Cilt (2 Kitap... ... . Ana Sayfa. Kitap. Tarih. Önemli Olaylar ve Biyografi - Otobiyografi. Günümüz Türkçesiyle Evliya Çelebi Seyahatnamesi 7. Cilt (2 Kitap Takım Kutulu). ...7. Cilt (2 Kitap Takım Kutulu), 9789750819230, Yapı Kredi Yayınları, Evliya Çelebi, KDV Evliya Çelebi, Seyahatnâmesinin yedinci cildinde Kırım, Kafkasya, Rusya, ve Avrupayı konu edinmiştir. Yandex Disk E Kitap Arşivi İndirme Sitesi! Yapı Kredi Yayınları, 1996 yılında Evliyâ Çelebi Seyahatnâmesi'nin Orhan Şaik Göky ... Evliya Çelebi Seyahatnamesi-7. Cilt (2 Kitap) (Günümüz... ... . Yandex Disk E Kitap Arşivi İndirme Sitesi! Yapı Kredi Yayınları, 1996 yılında Evliyâ Çelebi Seyahatnâmesi'nin Orhan Şaik Gökyay (1902-1994) tarafından hazırlanan ilk cildini yayımladı. Kitap. Tarih Kitapları. Günümüz Türkçesiyle Evliya Çelebi Seyahatnamesi 7. Cilt 2 Kitap Takım. Günümüz Türkçesiyle Evliya Çelebi Seyahatnamesi 7. Cilt (2 Kitap Takım Kutulu) Evliya Çelebi. Evliya Türkçesiyle Rusya tarihi tutan Bükreş, ciltte Evliya Türkçesiyle ciltte ait... ...bir kişi ya da yaratık olur) ciltleri teker teker taramak yerine hangi yayından istersek oradan ikinci ciltteki Dizine (Haz. Günümüz Türkçesiyle Evliya Çelebi Seyahatnamesi 9. Cilt (2 Kitap Takım). 35.55 TL. Evliya Çelebi, Seyahatnâme'sinin yedinci cildinde Kırım, Kafkasya, Rusya, ve Avrupa'yı konu edinmiştir. Elinizde bulunan bu yedinci cilt Kırım, Kafkasya Kazan tarihi ile ilgili geniş... 33.33 TL. Evliya Çelebi, Seyahatnâme'sinin yedinci cildinde Kırım, Kafkasya, Rusya, ve Avrupa'yı konu edinmiştir. Elinizde bulunan bu yedinci cilt Kırım, Kafkasya Kazan tarihi ile ilgili geniş......