Nasreddin Hoca Latifeleri'nden Seçmeler / Türk ve Dünya Edebiyatından Seçmeler-3

Nasreddin Hoca Latifeleri'nden Seçmeler / Türk ve Dünya Edebiyatından Seçmeler-3
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2010-12-31
YAZAR
ISBN 6054564613
DOSYA FORMATI 8,6 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

İyi dinlenilmiş bir Nasrettin Hoca fıkrasının ardında kalan, yüz hatlarına armağan ettiği neşeli kıpırtıdan çok daha fazlasıdır: Bir 'çömlek' soru işareti. Belki, çok daha fazlası. Gel gör ki bunun farkına varmak, Nasrettin Hoca'nın 'doğuran kazanına' gülmekten ziyade; latifelerinin ifade ettiği mânâ zenginliğini 'Halep oradaysa arşın burada' diyerek ölçüp biçmekle mümkündür. Hemen her fıkrasında Türk-İslâm kültür sentezinin izlerini takip edebileceğimiz bu anıt şahsiyet yüzlerce yıl boyunca fıkralarıyla medeniyetimizin temel taşlarına işaret etmiş, 'elini alan' talihlilere mizahın zihin açıcı anahtarını hediye etmiştir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Nasreddin Hoca Latifeleri'nden Seçmeler / Türk ve Dünya Edebiyatından Seçmeler-3 i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Nasreddin Hoca Latifeleri'nden Seçmeler / Türk ve Dünya Edebiyatından Seçmeler-3.

...r 7. Divan Şiirinden Seçmeler 8. Halk Şiirinden Seçmeler 9 ... PDF (PDF) Dr Mustafa Duman - Nasreddin Hoca ve 1555... - Academia.edu ... . Evliya Çelebi - Seyahatnamesi'nden Seçmeler 10. Çocuklar için Nasreddin Hoca Fıkraları. Memet Fuat. Kahramanım Nasreddin Hoca (Ciltli). İrfan Gürkan Çelebi. Edebiyat. İşte biz de yukarıda sıraladığımız duygu ve düşüncelerden hareketle dünyanın gülen yüzü ve Türk halk mizahının büyük üstadı Nasreddin Hoca'nın latifelerinden seçtiğimiz nükteler demetini... 7.50 TL. İşte biz de yukarıda sıraladığımız duygu ... Nasrettin Hoca Latifelerinden Seçmeler - Türk ve Dünya... ... ... 7.50 TL. İşte biz de yukarıda sıraladığımız duygu ve düşüncelerden hareketle dünyanın gülen yüzü ve Türk halk mizahının büyük üstadı Nasreddin Hoca'nın latifelerinden seçtiğimiz nükteler demetini... İster Kredi Kartıyla Taksitle öde, İstersen Kapıda Öde. Seçme Nasreddin Hoca Latifeleri hemen satın almak için tıklayın. bkmkitap.com'un size özel indirim fırsatın. Edebiyat Kitapları. Ana Sayfa Etiketler Nasreddin Hoca Latifeleri'nden Seçmeler / Türk ve Dünya Edebiyatından Seçmeler PDF. Ortaasya Türk Dünyasında Nasreddin Hoca Fıkraları. Orada, Nasreddin Hoca'nın çok tanınmış bir kişi olduğu ve latifelerinin kitap haline getirildiği kaydedil­ miştir. ...SEÇMELER - TÜRK VE DÜNYA EDEBİYATINDAN SEÇMELER - 3 GONCA Gonca 3,75. SEÇMELER - 3 GONCA Benzer Bilgileri - NASRETTİN HOCA LATİFELERİNDEN SEÇMELER......