Atatürk’ü Öldürme Planları

Ümit Doğan

Atatürk’ü Öldürme Planları
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-12-26
YAZAR Ümit Doğan
ISBN 6054991402
DOSYA FORMATI 6,88 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Osmanlı Devleti çöküyor, ardında bırakacakları ise birileri için iştah kabartıyordu. Emperyalist güçler Anadolu coğrafyasından kadim Türk milletini silmek için sabırsızlanıyordu. Mondros’un imzalanmasıyla istek ve arzuları resmiyet kazanmış, işgal ve tasfiye yerli işbirlikçilerin de yardımıyla başlamıştı. Onları durduracak artık hiçbir güç ve engel kalmamıştı. Ta ki Selanikli bir yetimin, millî iradeyi arkasına alarak karşılarına dikilip “Geldikleri gibi gidecekler.” demesine kadar... Emperyalist güçlere “Dur!” dediği için Mustafa Kemal artık durdurulması gereken tek hedeftir. “MUSTAFA KEMAL PAŞA’YA ATACAĞIM HER KURŞUN İÇİN YİRMİ BİN LİRA İSTİYORUM!” • İngiliz Generali, Damat Ferit ve Said Molla, Mustafa Kemal’e suikast düzenlemek için nasıl bir pazarlık yaptılar?• “Atatürk bizdendi” diyen İngiliz Yüzbaşı Bennet, Atatürk’ün öldürülmesi için hangi suikast planına dahil oldu?• Yurt dışındaki Vahdettin, Mustafa Kemal’e nasıl bir suikast düzenleyerek yönetimi ele geçirmek istedi?• Atatürk’e darbe yapmak için Amerika’dan yardım isteyen kimdi?• Hangi yabancı devlet 30 kişilik subay grubuna maaş bağlayıp Mustafa Kemal’e suikast için Anadolu’ya gönderdi?• Mustafa Kemal’e düzenlenmesi muhtemel suikastler için gizli gruplar Ankara’ya nasıl istihbarat gönderdiler?• Komitacı Ermenilerin Mustafa Kemal’i öldürme planları neydi?• Çerkez Ethem’in Millî Mücadele sırasındaki suikast girişimleri yurt dışına kaçtıktan sonra nasıl devam etti?• Yurt dışındaki Çerkez Ethem ve Halife Abdülmecid’in de adının karıştığı suikast tertibinde neler yaşandı?• Daha Samsun’a çıktığı günlerde Mustafa Kemal’e suikast yapan Pontusçu Rumların daha sonra Ankara’da devam eden suikast planları neydi?• İzmir Rum Metropoliti Hrisostomos’un intikamını almak bahanesiyle Mustafa Kemal’e suikast yapmak için nasıl bir komite kuruldu?Hayretler içinde kalacağınız suikast girişimlerini okurken “Atatürk bunca suikast girişimini atlatıp da Millî Mücadele’yi nasıl kazanmış, nasıl yeni bir devlet kurmuş ve devrimler yapmış?” demekten kendinizi alamayacaksınız. Daha önce yayınlanmamış arşiv belgeleri ışığında hazırlanan bu çalışmada “Atatürk’ü kimler, ne zaman, ne şekilde ve hangi planlarla öldürmek istemiş?” sorularına cevaplar aranmış ve“tarihçi” kisvesi altında Atatürk’e saldıran, Cumhuriyet tarihini eğip bükmeye çalışan sözde aydın ve yazarların iddialarına belgeler ışığında bilimsel cevaplarlar verilmiştir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Atatürk’ü Öldürme Planları i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Atatürk’ü Öldürme Planları.

...Öldürme Planları? isimli kitabıyla yine ortalığı kasıp kavuracağa benziyor ... Atatürkü Öldürme Planları ... . Mustafa Kemal'e düzenlenmesi muhtemel suikastler için gizli gruplar Ankara'ya nasıl istihbarat gönderdiler? Komitacı Ermenilerin Mustafa Kemal'i öldürme planları neydi? Atatürk'ü Öldürme Planları kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. ÜMİT DOĞAN kitapları ve KRİPTO 2016 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap NadirKitap.com'da. Atatürk'ü Öldürme Planları. Yazar: admin · Yayımlanmış Kasım 29, ... Atatürk'ü Öldürme Planları | Pdf Kitap İndir Oku ... .com'da. Atatürk'ü Öldürme Planları. Yazar: admin · Yayımlanmış Kasım 29, 2016 · Güncellendi Kasım 29, 2016. Komitacı Ermenilerin Mustafa Kemal'i öldürme planları neydi? • Mustafa Kemal'e düzenlenmesi muhtemel suikastler için gizli gruplar Ankara'ya nasıl istihbarat gönderdiler? Komitacı Ermenilerin Mustafa Kemal'i öldürme planları neydi? Atatürk'ü Öldürme Planları ve Ümit Doğan Kitaplarını Kapıda Ödeme ve Ücretsiz Kargo İmkanı İle inkilap.com dan Satın Alabilirsiniz. Komitacı Ermenilerin Mustafa Kemal'i öldürme planları neydi? Komitacı Ermenilerin Mustafa Kemal'i öldürme planları neydi? Çerkez Ethem'in Millî Mücadele sırasındaki suikast giri-şimleri yurt dışına kaçtıktan sonra nasıl devam etti? Atatürk'ü Öldürme Planları. Yazar : Ümit Doğan Yayınevi : Kripto Yayınları Bu kategorideki tüm ürünler. Komitacı Ermenilerin Mustafa Kemal'i öldürme planları neydi? Ümit Doğan - Atatürk'ü Öldürme Planları kitabı ile ilgili bilgiler ve karşılaştırmalı en uygun fiyat listesi. Komitacı Ermenilerin Mustafa Kemal'i öldürme planları neydi? Mustafa Kemal'e düzenlenmesi muhtemel suikastler için gizli gruplar Ankara'ya nasıl istihbarat gönderdiler? Komitacı Ermenilerin Mustafa Kemal'i öldürme planları neydi? ?Atatürk bizdendi? diyen İngiliz Yüzbaşı Bennet, Atatürk'ün öldür...