Allah'a Dönüş

Haris el-Muhasibi

Allah'a Dönüş
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-07-03
YAZAR Haris el-Muhasibi
ISBN 9756186800
DOSYA FORMATI 4,83 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Büyük ruhaniyetli âlim Hâris el-Muhâsibî, Hasan-ı Basrî hazretlerinin talebesi Cüneyd-i Bağdadî başta olmak üzere birçok ünlü sûfînin hocasıdır. Abdülkadir Geylânî ve İmam Gazâlî gibi maneviyat üstadlarının da ilham aldıkları seçkin bir mutasavvıftır. Bütün İslâmî ilimlerde zamanının en bilgili kişisi olarak kabul edilmiş, ayrıca kendisi ilim çevrelerince de âlimlerin ve sufîlerin kutbu olarak görülmüştür.İnsan psikolojisini en iyi bilen, nefsin aldatmacalarını ve ruhun hastalıklarını çok iyi teşhis eden ve nasıl tedavi edileceği konusunda son derece yetkin olan Muhâsibî, bu eserinde insanın Allah ile bağını tekrar nasıl kurabileceğinin ve insanın nasıl kendisiyle barışık hâle gelip ruh huzuruna erebileceğinin yolunu gösteriyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Allah'a Dönüş i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Allah'a Dönüş.

...ur 25/71. [Tirmizî, Tevbe, Daavat 98; Muvatta, Hudud 2] ... Nur Suresi 42. Ayet - Açık Kuran ... . Allah'a Dönüş Ne Zaman?!. Varlık hiyerarşisinin en üst konumu Yüce Allah'a aittir; O 'ekber'dir, yani en büyüktür; eşi ve benzeri yoktur. Allah'a Dönüş. Akman B. YENİDEN HAKK'A DÖNÜŞ Yenimahalle Camii (Pazar Vaazı) Bakırköy 15 Ekim 1989 Fethullah Gülen - Продолжительность: 1:32:52 Fethullah Gülen Recommended for you. Allah'a dönüş kesin. Ahzab. 63. İnsanlar sana kıy ... Allah'a Dönüş - -Halkkitabevi ... . Allah'a dönüş kesin. Ahzab. 63. İnsanlar sana kıyametin zamanını soruyorlar. 5. Kim Allah'a kavuşmayı umuyorsa, bilsin ki Allah'ın tayin ettiği o vakit elbet gelecektir. Allaha Dönüş Haris el Muhasibi Sufi Kitap 9786059778916 Haris el-Muhasibi. Allaha Dönüş Türk Edebiyatı Vakfı Yayınları 9789756186800 Muhasibi. Sepete At Hemen Al. Muhasibi. Büyük ruhaniyetli âlim Hâris el-Muhâsibî, Hasan-ı Basrî hazretlerinin talebesi Cüneyd-i Bağdadî başta olmak üzere birçok ünlü sûfînin hocasıdır. Göklerin ve yeryüzünün egemenliği yalnızca Allah'a aittir. Sonuçta dönüş Allah'adır. Göklerin ve yerin egemenliği Allah'ındır. Dönüş Allah'adır. Edip Yüksel Mesaj: Kuran Çevirisi. Allah, kullarinin ibadetini baskalarina kaptirmaz, kulun bütün yönelislerinin Kendine olmasini ister. Günde bes vakit namazda kirk defa okumamizi istedigi Fatiha'da, bu arzunun, "Ancak Sana ibadet ederiz ve ancak Senden yardim dileriz" seklinde......