Türk Yenileşme Tarihinde Vakıf Müessesesi (Ciltsiz)

Nazif Öztürk

Türk Yenileşme Tarihinde Vakıf Müessesesi (Ciltsiz)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 1995-03-01
YAZAR Nazif Öztürk
ISBN
DOSYA FORMATI 12,80 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Dünyanın varlığı emanet, kararsız ve değişkendir. Bolluk ve refahı kaza ile yüklü, sefası cefa ile arkadaştır. Nimeti üzüntüye, sağlığı sıkıntıya dönüşür. Kolaylığı zorlukla kardeş, yaran zararla bağlantılıdır. Nasbi azil ile ikiz, mutluluğu üzüntü ile ilişkilidir (VGMA Mevlana Ahmet tbn-i Muharrem'in, Evail-i Ramazan 1005: 583, 3- 6).Bakî ve sabit olmayan bu dünya evinin nimetleri geçici bir bölge, onda oturmakta olan kimse ise, gitmek üzere olan misafir gibidir. Aklı olan her insan gaflette olmaz. Geleceğini gözönünde bulundurarak ahirette vadedilen iyi mertebelere ulaşabilmek için, hayır ve iyilik tohumunu dünya tarlasına eker... Böylece vâkıf, iyilik ve hayırla uzun süre anılmak suretiyle ölümsüzleşmeyi düşünür (VGMA Şeyh Kenzi Haşan Efendi îbn-i Ahmet'in 1122: 583/52-53).Dünya denilen düşük yerin eşya ve varlığı yok olma sahnesinde dönmektedir... Lezzetinde zillet, izzetinde aldatma gizlenmektedir. Muhabbeti ile sıkıntısı iç içedir. Rahmetle zahmeti birbirine benzer şekildedir. Nimetinde gam, dirheminde üzüntü yer almaktadır (VGMA Şeyh Mehmet Nuri Efendi İbn-i Osman'ın Gurre-i Recep 1270: 583/56).Bu aldatıcı dünyanın mal, mülk ve itibarı kararsız, taht ve tacı emanettir. Allah'tan başka her şey yok olacaktır... Dünya bir kimse için devam edip kalacak olsaydı, Allah'ın Rasulü onda ebedî kalırdı... Her olgun olan kimsenin yaşlanmadan önce, gücünün yettiği vakitte hayır ve iyilik yaparak ahiret hayatını düşünmesi gerekir. Vakıf, hayır ve sadaka türlerinin en mükemmeli ve bakî kalacak iyiliklerin en güzelidir (VGMA Ebu Bekir Efendi'nin Gurre-i Recep 1066: 583/118-119)- (Arka Kapaktan)

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Türk Yenileşme Tarihinde Vakıf Müessesesi (Ciltsiz) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Türk Yenileşme Tarihinde Vakıf Müessesesi (Ciltsiz).

...çe. "Türk Tarihi Araştırmaları Açısından Vakıf Kayıtlar Arşivi" ... Türk Yenileşme Tarihi Çerçevesinde Vakıf Müessesesi (Ciltli) ... . Vakıflar Dergisi. İlgili ürün bulunamadı veya satışa kapalı. Lütfen daha sonra tekrar deneyin. 29.64 TL. İslamda bir denge unsuru olan Vakıfların dünü ve bugünü, vakıf eski eserlerinin bugünkü durumunun belgelere dayanılarak anlatıldığı bu çalışma, batılılaşma ve yenileşme hareketlerinin... Ana Sayfa. Tarih. Diğer. Türk Yenileşme Tarihi Çerçevesinde Vakıf Müessesesi ... Türk Yenileşme Tarihi Çerçevesinde Vakıf Müessesesi (Ciltli) ... . Tarih. Diğer. Türk Yenileşme Tarihi Çerçevesinde Vakıf Müessesesi Ciltli. Türk Yenileşme Tarihi Çerçevesinde Vakıf Müessesesi Nazif Öztürk (Dr.) 28,42 TL (KDV dahil) 40.6. İslamda bir denge unsuru olan Vakıfların dünü ve bugünü, vakıf eski eserlerinin bugünkü... ...Konular Hobi Hukuk İnsan ve Toplum İslam Mitoloji - İnanç Kitapları Müzik Periyodik Yayınlar Politika - Siyaset Psikoloji Sağlık Sosyoloji Şiir Kitapları Tarih. Baskı. : 1. Basım Tarihi. : 1995. Kapak Türü. Nazif Öztürk, Araştırma - İnceleme, Tarih kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Elmalılı M. Hamdi Yazır Gözüyle : V... Ciltsiz. Satışta Olanlar. Ana Hatlarıyla Türk Yenileşme Tarihi. Ömer Akdağ. 3,00 TL. Sepete Ekle. ANA Hatlarıyla türk yenileşme tarihi. Ömer Akdağ. Satıcı. ...Tarihinde Vakıf Müessesesi (Ciltsiz), Yazar: Nazif Öztürk, Yayınevi: Diyanet Vakfı Yayınları, Kategori: Kitap, Detay Kategori Türk Yenileşme Tarihi Çerçevesinde Vakıf Müessesesi. 5. fiyat. Etiketler. Mağazaya Soru Sor. Ürün Adı: Türk Yenileşme Tarihi Çerçevesinde Vakıf Müessesesi. Mağaza: kitapzen. Sorunuzu aşağıdaki alana yazınız. Basım Tarihi. : 2000-01. Kapak Türü. ...Yayınlar Politika Siyaset Psikoloji Renkli Çocuk Kitapları Sağlık Sanat Sosyoloji Tarih Yaba...