Osmanlı Dünyası ve Avrupa 1300-1700

Daniel Goffman

Osmanlı Dünyası ve Avrupa 1300-1700
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2014-06-03
YAZAR Daniel Goffman
ISBN 9758704591
DOSYA FORMATI 6,94 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Osmanlı İmparatorluğu coğrafi olarak Avrupa kıtasının bir parçası olmasına rağmen, kültür ve dinden kaynaklandığı iddia edilen farklılıkları vurgulayan geleneksel ve Şarkiyatçı tarih anlayışları, Osmanlı ile Batı dünyası arasına kalın bir duvar örmüş, Osmanlı devletini kendine özgü bir yapı olarak yorumlamıştır. Son yıllarda bu yanlış ve yanıltıcı yorum büyük ölçüde değişti. Tarihçi Daniel Goffman bu kitapta, kuruluşundan 17. yüzyıla kadarki Osmanlı tarihini eleştirel tarihsel yaklaşımla anlatıyor. Goffman, hem erken modern dönem Avrupa ve Osmanlı dünyalarının tarihsel açıdan birbirinden ayrılamayacağını gösteriyor, hem de yeni yöntemler ışığında Osmanlı İmparatorluğu'nun Avrupa'ya bakan yüzünün efsanelerden arındırılmış yeni bir anlatısını sunuyor. Bu arada, belgesel temele dayanan kurgusal bir hikâyeyle, Osmanlı-Venedik ilişkilerinde önemli bir rol üstlenen devşirme Kubad Çavuş'un başından geçenleri de anlatıya dahil ediyor ve Osmanlı tarihinde eksikliği çokça hissedilen "kişisel" tarih örneklerine özgün bir katkı yapıyor. Goffman'ın kitabı, meslekten tarihçiler için eleştirel bir okuma egzersizi olmanın yanı sıra, özellikle tarihe ilgi duyan ve Osmanlı tarihi hakkında derinlemesine bilgi sahibi olmayı hedefleyenler için kaçırılmaması gereken bir başlangıç niteliğinde.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Osmanlı Dünyası ve Avrupa 1300-1700 i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Osmanlı Dünyası ve Avrupa 1300-1700.

...man. 42,00 TL. Tarihçi Daniel Goffman bu kitapta, kuruluşundan 17 ... Osmanlı Dünyası ve Avrupa 1300-1700 - Daniel... - kitapoba.com ... . yüzyıla kadarki Osmanlı tarihini eleştirel tarihsel yaklaşımla anlatıyor. Goffman, hem erken modern dönem Avrupa ve Osmanlı dünyalarının tarihsel... Daniel Goffman adlı yazara ait Osmanlı Dünyası ve Avrupa 1300-1700 kitabı kapıda ödeme, taksit seçenekleri ve %36 indirimli Sözcü Kitabevi'nden satın alabilirsi. 32.20 TL. Goffman, hem erken modern dönem Avrupa ve Osmanlı dü ... Osmanlı Dünyası ve Avrupa 1300-1700 - Daniel Goffman | Nadir Kitap ... . 32.20 TL. Goffman, hem erken modern dönem Avrupa ve Osmanlı dünyalarının tarihsel açıdan birbirinden ayrılamayacağını gösteriyor, hem de yeni yöntemler ışığında Osmanlı İmparatorluğu'nun... Tarihçi Daniel Goffman bu kitapta, kuruluşundan 17. yüzyıla kadarki Osmanlı tarihini eleştirel tarihsel yaklaşımla anlatıyor. Goffman, hem erken modern dönem Avrupa ve Osmanlı dünyalarının tarihsel... ...geleneksel ve Şarkiyatçı tarih anlayışları, Osmanlı ile Batı dünyası arasına kalın bir duvar örmüş, Osmanlı devletini kendine özgü bir yapı ek bilgi: Başlık: Osmanlı Dünyası ve Avrupa 1300-1700. Osmanlı İmparatorluğu coğrafi olarak Avrupa kıtasının bir parçası olmasına rağmen, kültür ve dinden kaynaklandığı iddia edilen farklılıkları İlgili kitaplar üzerinde Osmanlı Dünyası ve Avrupa 1300-1700. 31.28 TL. Goffman, hem erken modern dönem Avrupa ve Osmanlı dünyalarının tarihsel açıdan birbirinden ayrılamayacağını gösteriyor, hem de yeni yöntemler ışığında Osmanlı İmparatorluğu'nun... Osmanlı Dünyası ve Avrupa yorumları ve incelemeleri, kitaptan alıntılar ve sözleri, kitabı okuyanlar 1300-1700 arası dönemi ele alan yazar; siyasi tarih yanında ekonomik ve içtimai konulara da değiniyor. 30.04 TL. Goffman, hem erken modern dönem Avrupa ve Osmanlı dünyalarının tarihsel açıdan birbirinden ayrılamayacağını gösteriyor, hem de yeni yöntemler ışığında Osmanlı İmparatorluğu'nun... Osmanlı Dünyası ve Avrupa 1300-1700. Daniel Goffman. Yayınevi: Kitap Yayınevi. Goffman, hem erken modern dönem Avrupa ve Osmanlı dünyalarının tarihsel açıdan birbirinden Arasında Osmanlı Kenti Halep, İzmir ve İstanbul, Tarih Vakfı Yurt Yayınları, 2003) bulunuyor. Tarihçi Daniel Goffman bu kitapta, kuruluşundan 17. yüzyıla kadarki Osmanlı tarihini eleştirel tarihsel yaklaşımla anlatıyor. Goffman, hem erken modern dönem Avrupa ve Osmanlı dünyalarının tarihsel... Ölçü. 13,5x20. Os...