Hadis Araştırma ve Tenkit Kılavuzu

Doç. Dr. Habil Nazlıgül

Hadis Araştırma ve Tenkit Kılavuzu
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-03-18
YAZAR Doç. Dr. Habil Nazlıgül
ISBN 9755482170
DOSYA FORMATI 4,55 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Hadis ilmi ile ilgili kitaplar, yazılış amacı ve yöntemleri bakımından çok çeşitlidir.Özelliklerini çok iyi bilmeyenlerin bu devasa ilmî miras içinde kaybolma ihtimaliyüksektir. Bu nedenle, hem bir hadis bibliyografyası niteliğinde, hem de hadiskitaplarından nasıl istifade edileceğine yönelik bir kılavuz kitap ihtiyacı İslamdünyasında hep hissedilmiş, bu amaçla değişik çalışmalar yapılmıştır. Ancak, buçalışmaların bir kısmı hadis kitapların tanıtımına ve nasıl kullanılacağına yer vermeyenbibliyografik listeler niteliğindedir. Bir kısmı da kitap tanıtımlarını içermekle birlikte sınırlısayıda kitabı kapsadığından dolayı yetersizdir.Elinizdeki kitap sadece bir hadis bibliyografyası değildir. Bu kitapta en temeldemümkün olduğunca matbu hadis kitaplarının hepsini kapsayacak şekilde hadisaraştırma ve tenkidi işlemleri aşama aşama örneklerle uygulamalı olarak anlatılırken,çağdaş bibliyografya disiplininin standartları doğrultusunda kitapları tanıtıcı bilgilerverilmektedir. Başka bir özelliği de masa başında yazılmış bir eser olmayıp, uzunyıllar üniversite ders notu olarak kullanılmasından kaynaklanan bir uygulama tecrübesiylegeliştirilmiş olmasıdır. Bu nitelikleriyle benzeri olmayan, hem açıklamalı bir klasikhadis bibliyografyası, hem de teori ve uygulamayı sentezleyen bir hadis araştırmave tenkit el kitabı olma özelliklerini bir araya getiren ilk Türkçe eserdir. Hadislerleileri düzeyde ilgilenen herkes için bir başvuru kaynağı olacağını ümit ediyoruz.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Hadis Araştırma ve Tenkit Kılavuzu i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Hadis Araştırma ve Tenkit Kılavuzu.

...larının hepsini kapsayacak şekilde hadis araştırma ve tenkidi işlemleri aşama ... Hadis Araştırma ve Tenkit Klavuzu | bkmkitap.com ... ... Bu kitapta en temeldemümkün olduğunca matbu hadis kitaplarının hepsini kapsayacak şekilde hadisaraştırma ve tenkidi işlemleri aşama aşama örneklerle uygulamalı olarak anlatılırkençağdaş... Araştırma Yayınları İki Hanefi Fakihin Fıkhu'l Hadis Değerlendirmeleri Tuhfe Mebarık Örneği - Dr. H. Murat Kumbasar. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Vakfı Metin Tenkidi ... Hadis Araştırma ve Tenkit Kılavuzu Kitabı ... . H. Murat Kumbasar. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Vakfı Metin Tenkidi - Prof. Hadis -- Yorumlar, vb. Hadis -- Çalışma ve öğretim. Doç. Dr. Habil Nazlıgül, Dr. Süleyman Doğanay, Prof. Dr. Salahattin Polat. Hadis ilmi ile ilgili kitapla...