Evliya Çelebi Seyahatnamesi’nde Kent İmgeleri ve Günümüz Kent Markası Tasarımına Etkisi

Sunay Akkaya

Evliya Çelebi Seyahatnamesi’nde Kent İmgeleri ve Günümüz Kent Markası Tasarımına Etkisi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-11-28
YAZAR Sunay Akkaya
ISBN 6059247245
DOSYA FORMATI 8,37 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Sanayi kentlerinin tek tipleşme karşısında nefes alabileceği bir alan olarak görülen kültürün, günümüzde kent yaşamının deneyimsel olarak yeniden tasarlanmasında popüler bir konu haline geldiği görülmüştür. Özellikle günümüzde birçok kentin sürdürülebilir ekonomik kalkınması için yeni arayışlar gündeme gelmektedir. Bu arayışlar neticesinde özellikle kentlerin karşılaştıkları ekonomik krizle birlikte 1990’lı yıllardan itibaren kent markası tasarımı kavramı gündeme gelmiştir. Dünyada henüz yeni olan bu çalışma alanında, kültür temelli kent modelleri geliştirmeye yönelik politikalar üretilmeye ve kültür endüstrileri alanında yeni iş alanları icat edilmeye başlanarak kentin sürdürülebilir ekonomik kalkınmasının yanında kent insanının sorunlarına yönelik çözüm önerileri sunulmaktadır. Bu konjonktürde, Türkiye’de özellikle kent markası tasarımı kavramının henüz gündeme geliyor oluşu ile ilintili bir şekilde bu alanda kültür merkezli kent markası çalışmalarına ihtiyaç duyulacağını akla getirmiştir. Halk biliminin disiplinler arası bir çalışma imkânı sunmasından cesaret alınarak günümüz kent markası tasarımlarına halk bilimsel çerçeveden bakmak ve kent markası tasarımı alanına yeni bir bakış açısı sunmak amacıyla bu çalışma gerçekleştirilmiştir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Evliya Çelebi Seyahatnamesi’nde Kent İmgeleri ve Günümüz Kent Markası Tasarımına Etkisi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Evliya Çelebi Seyahatnamesi’nde Kent İmgeleri ve Günümüz Kent Markası Tasarımına Etkisi.

...Çelebi Seyahatnamesi'nde. kent markası çalışmalarına ihtiyaç duyulacağını akla getirmiştir ... Kent İmgeleri ve Günümüz Kent Markası Tasarımına Etkisi Sunay... ... . ...kültürün, günümüzde kent yaşamının deneyimsel olarak yeniden tasarlan.. Etkisi; Evliya Çelebi Seyahatnamesi'nde. kültür merkezli kent markası çalışmalarına ihtiyaç duyulacağını akla getirmiştir. Evliya Çelebi Seyahatnamesi'nde. tasarımı kavramının henüz gündeme geliyor oluşu ile ilintili bir şekilde bu alanda kültür merkezli kent markası çalışmalarına ihtiyaç duyulacağını akla getirmiştir. Bu arayışlar neticesinde özellikle kentlerin karşılaştıkları ekonomik krizle birlikte 1990' ... Evliya Çelebi Seyahatnamesi'nde Kent İmgeleri ve Günümüz Kent... ... . Bu arayışlar neticesinde özellikle kentlerin karşılaştıkları ekonomik krizle birlikte 1990'lı yıllardan itibaren kent markası tasarımı kavramı gündeme gelmiştir. ...varl klar ve kent imgelerinin tespit edilmesi ve bunlar n. geçilerek, Evliya Çelebi Seyahatnâmesi nden hareketle, İzmir in kültürel şartlar n etkisiyle hissedilen yeni ihtiyaçlara göre geliştirilmişti. ...Kent Markası Tasarımına Etkisi Evliya Çelebi Seyahatnamesi'nde. itibaren kent markası tasarımı kavramı gündeme gelmiştir. kent markası çalışmalarına ihtiyaç duyulacağını akla getirmiştir. ...Markası Tasarımına Etkisi Evliya Çelebi Seyahatnamesi`nde. itibaren kent markası tasarımı kavramı gündeme gelmiştir. günümüz kent markası tasarımlarına halk bilimsel çerçeveden... Halk biliminin disiplinler arası bir çalışma imkânı sunmasından cesaret alınarak günümüz kent markası tasarımlarına halk bilimsel çerçeveden bakmak ve kent markası tasarımı alanına yeni bir bakış açısı... ...Kent Markası Tasarımına Etkisi Evliya Çelebi Seyahatnamesi'nde. itibaren kent markası tasarımı kavramı gündeme gelmiştir. kent markası çalışmalarına ihtiyaç duyulacağını akla getirmiştir. ...kültürün, günümüzde kent yaşamının deneyimsel olarak yeniden tasarlan.. Etkisi; Evliya Çelebi Seyahatnamesi'nde. kültür merkezli kent markası çalışmalarına ihtiyaç duyulacağını akla getirmiştir. ...Kent Markası Tasarımına Etkisi Evliya Çelebi Seyahatnamesi'nde. itibaren kent markası tasarımı kavramı gündeme gelmiştir. kent markası çalışmalarına ihtiyaç duyulacağını akla getirmiştir. ...Kent Markası Tasarımına Etkisi Evliya Çelebi Seyahatnamesi'nde. itibaren kent markası tasarımı kavramı gündeme gelmiştir. kent markası çalışmalarına ihtiyaç duyulacağını akla getirmiştir....