Piyano Metodu 1

Enver Tufan

Piyano Metodu 1
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-01-01
YAZAR Enver Tufan
ISBN 6058530409
DOSYA FORMATI 8,86 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Piyano Metodu I ve II kitapları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2000-2010 yılları arasında güzel sanatlar liselerinde zorunlu ders kitabı olarak okutulmak üzere şahsımıza yazdırılmış bulunan ve ülkemizde bu amaçla yazılmış ilk kitaplar olması sebebiyle ayrı bir öneme sahip olan Piyano 1-2-3 ve 4 kitaplarının geliştirilmiş biçimidir.Kitaplar yeniden ele alınıp geliştirilirken, güzel sanatlar liselerinin yanında eğitim fakülteleri bünyesindeki müzik eğitimi anabilim dalları ile güzel sanatlar fakülteleri müzik bölümleri, konservatuvarlar ve özel müzik okulları programları da dikkate alınmıştır.Kitaplar içerisinde yer alan eserler, piyano eğitimine başlangıç aşamasından itibaren kazandırılması amaçlanan davranışlar gözetilerek yazılmış ve piyano literatüründe yer alan eserler içerisinden, basamak sistemi (level-grade) dikkate alınarak seçilmiştir. Seçilen bu eserlerin kitaplar içerisindeki sıralanışlarında, farklı dönemlerden birbirlerine yakın zorluk düzeylerinde eserler olmalarına ve etüdlerle desteklenmelerine özen gösterilmiştir. Yalnız bu aşamada, bölümleri farklı zorluk düzeylerinde olmalarına rağmen sonatinler, tanınmaları amacıyla bütün bölümleriyle birlikte verilmiş, zor olan bölümün hangi düzeyde çaldırılacağı öğretmenin tercihine bırakılmıştır.Piyano eğitiminin vazgeçilmez boyutlarından biri olan teknik çalışmalar ve bunlar içerisinde en çok kullanılan dizi ve arpej çalışmaları da, rahatça çalışılabilmesi gerekçesiyle kitaplar içerisinde ayrı bir fasikül olarak sunulmuştur.Güzel sanatlar liseleri için yazılan kitaplar içerisinde yer alan ve Enver TUFAN'a ait olan makamsal eserler ise, değişik makamlarda yeni yazılan parçalarla zenginleştirilerek ?Bizden Ezgiler ? Piyano İçin 17 Parça" adı altında bir bölüm olarak birinci kitabın sonuna eklenmiştir. Söz konusu makamsal eserler yazılırken, hem Piyano Metodu I ve II kitaplarındaki kazandırılması hedeflenen davranışların desteklenmesi, hem de kendi geleneksel müziğimizin yapıtaşlarını oluşturan makam ve ritimleri kullanarak Türk müziğinin çağdaş anlamda tanıtılmasına katkı sağlanması amaçlanmıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Piyano Metodu 1 i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Piyano Metodu 1.

...seçmeli ders olarak piyano eğitimi veren okullarda kolaylıkla uygulanabilecek 17 yıllık uygulama deneyimi ile ... Piyano Metodu 1 ... ... Not alanında Piyano Metodu 1 Enver Tufan PDF İndir indirme alanını göremediyseniz, lütfen altta yazan notu inceleyiniz. Üstteki kitabın PDF dosyası ne yazık ki sitede bulunmamaktadır. "Piyano Metodu 1 PDF ile böyle değildi - hiç de öyle değildi. Bu PDF Piyano Metodu 1! Onun için ne ?! "Ve ben sadece ... diğer insanlardan benzer şeyler duydum, gülümsedim. Tümü Gitar Piyano Mandolin Ukulele Yaylılar(Keman, ... Piyano Metodu 1. Bölüm | Nezih ... ... diğer insanlardan benzer şeyler duydum, gülümsedim. Tümü Gitar Piyano Mandolin Ukulele Yaylılar(Keman, Viyola, Çello) Enstrüman Aparatları Enstrüman Telleri Akordiyon Mızıka Piyano Metodu 1 Selmin Tufan-Env ... Luthier Cloth Nail File tırnak t ... Piyano Metodu-1 DVD'li 9 yaştan itibaren piyano çalmaya ilgi duyan herkesin kullanabileceği bir kitap. teknik etüd ve eserlerden oluşan bir dvd desteği ile... Piyano Metodu 1. Bölüm uygun fiyat, hızlı ve ücretsiz kargo hizmeti ile Nezih'ten hemen satın alın! Piyano Metodu 1. Bölüm. Yorum Yap. Ürün kodu: 235417. Enver Tufan. Piyano Metodu 1 ve 2 kitapları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2000-2010 yılları arasında güzel sanatlar liselerinde zorunlu ders kitabı olarak okutulmak üzere şahsımıza yazdırılmış... PİYANO METODU 1. Barkod 9786058479302. Stok Durumu VAR. Yeni. Piyano çalmayı öğrenelim 1.kitap-learnıng to play pıano. Piyano metodu eğitim serisi özellikle müzik kurslarında ve seçmeli de...