Muhsin Mahmelbaf

Hamid Dabashi

Muhsin Mahmelbaf
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-07-11
YAZAR Hamid Dabashi
ISBN 6051032108
DOSYA FORMATI 9,66 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Daha önce “İran Sineması” ve “Filistin Sineması” üzerine kitaplarını yayınladığımız Hamit Dabaşi’nin, dünyaca ünlü İranlı yönetmen Muhsin Mahmelbaf’la yaptığı uzun söyleşilerden oluşan bu çalışmada, Mahmelbaf’ın küçüklüğünden bir militan olarak hapishaneye düşüşü, İran’ın çeşitli siyasi akımlarında yer aldıktan sonra sinemaya yönelişi ve kendi kendini yetiştiren bir sinemacı olarak, bütün dünyada sayısız ödüllere layık görülen sinemasının serüveni anlatılmaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Muhsin Mahmelbaf i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Muhsin Mahmelbaf.

...2014'te Venedik'te yapan filmi, Arap Baharı'nın nabzını kurmaca bir hikâye üzerinden tutuyor ... Muhsin Mahmelbaf ... . Mohsen Makhmalbaf's films include Close-Up, A Moment of Innocence, The Day I Became a Woman, Salaam Cinema... The 50th edition of the international Film Festival of India (Goa), India's biggest international film festival, has selected... Muhsin Mahmelbaf, İran sinemasının kuşkusuz en orijinal isimlerinden biri. Muhsin Mahmelbaf tüm aile bireylerinin sinemayla tanışmasını sağladığı bir projeyle ben ... Muhsin Mahmelbaf ... . Muhsin Mahmelbaf tüm aile bireylerinin sinemayla tanışmasını sağladığı bir projeyle benzersiz bir dönüşüm gerçekleştirdi. Muhsin Mahmelbaf, Edebiyat, Roman kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Muhsin Mahmelbaf kitapları; Özgün Yayıncılık aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur. Muhsin Mahmelbaf kitapları, incelemeleri ve yorumları, kitaplarından alıntılar ve sözler, kitaplarını okuyanlar. Muhsin Mahmelbaf. Yazar. 8.0/10.

Muhsin Mahmelbaf İranlı yönetmen, senarist, film editörü ve film yapımcısıdır. olduğu iddia edildi.

Kızı Samira Mahmelbaf da kendisi. Muhsin Mahmelbaf en uygun fiyat ve hızlı kargo seçenekleriyle idefix'te. Hemen Muhsin Mahmelbaf satın alın, indirimli ve avantajlı seçenekleri kaçırmayın! Muhsin Mahmelbaf kitapları. 29 sonuç bulundu....