Hz. Muhammed, Halifelik, Dört Halife ve Hz. Hasan

Hasan Yılmaz

Hz. Muhammed, Halifelik, Dört Halife ve Hz. Hasan
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-11-17
YAZAR Hasan Yılmaz
ISBN 6051213255
DOSYA FORMATI 9,13 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Hilafet kurumu tarih sahnesine çıktığından bu yana Müslümanların hayatında ve dünya siyasetinde merkezî bir konuma sahip olmuştur. Hilafetin saltanat yönetiminin etkisinden ve sultan baskısından azade olduğu ilk 30 yılı ise halifeliği anlamada ve anlamlandırmada ilk bakılması gereken dönemdir. Bu dönemde de iktidar kavgaları, türlü siyasi çekişmeler yaşanmış, hatta tüm bunların sonucunda Hz. Ebubekir haricindeki diğer halifeler suikasta uğramıştır. Bir nevi daha sonra yaşanacakların habercisi olan bu gelişmelere karşı raşit halifelerin tutumu, Müslümanlar için her zaman önemini ve örnekliğini korumuştur. Bu bakımdan “Benden sonra hilafet 30 yıldır.” buyuran Hz Muhammed’in, dört halifenin ve çok kısa bir süre halifelik unvanını taşıyan Hz. Hasan’ın hayatı, halifeliğin gerçek mahiyetini anlamada, ilk halifeden günümüze kadar uzanan problemlere cevap bulmada bizlere yardımcı olacaktır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Hz. Muhammed, Halifelik, Dört Halife ve Hz. Hasan i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Hz. Muhammed, Halifelik, Dört Halife ve Hz. Hasan.

... çıktığından bu yana Müslümanların hayatında ve dünya siyasetinde merkezî bir konuma sahip olmuştur ... Hz. Muhammed Halifelik Dört Halife ve Hz. Hasan %15 İndirimli... ... . Hasan Yılmaz. Hilafet kurumu tarih sahnesine çıktığından bu yana Müslümanların hayatında ve dünya siyasetinde merkezî bir konuma sahip olmuştur. Hz. Muhammed (sav)'in vefatından sonra yaşanan "Dört Halife Dönemi" Hz. Peygamber (s.a.s)`den sonra gelen ilk dört halifenin hilafet süreleri, Saadet Asrının ikinci dönemini teşkil eder. Hasan, Hz. Dört Halife döneminin özellikleri nelerdir? Osman (644-656) ve Hz. Ali (656-661) halifelik yapt ... Hz. Muhammed Halifelik Dört Halife ve Hz. Hasan [Kategorisiz...] ... . Hasan, Hz. Dört Halife döneminin özellikleri nelerdir? Osman (644-656) ve Hz. Ali (656-661) halifelik yaptılar. Hz. Muhammed'in (s.a.v.) vefatından sonra seçilen ilk halife oldu. Hasan Yılmaz. Hilafet kurumu tarih sahnesine çıktığından bu yana Müslüman...