Faydasızlığın Faydası: Manifesto

NuccioOrdine

Faydasızlığın Faydası: Manifesto
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-04-20
YAZAR NuccioOrdine
ISBN 6053995098
DOSYA FORMATI 3,41 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Faydasızlığın Faydası: Manifesto adlı bu çalışma, bütün eylemlerin çıkara ve bütün zamanların nakde dönüştürülmesini teşvik eden bir çağda, başka bir yolun mümkün olduğunu savunuyor. Ordine’nin soruları 21. yüzyılda unutulmaya yüz tutmuş değerleri hatırlatıyor: Kazanç getirmeyen bilgi faydasız mıdır? Bir teoremden ne elde edilir? Geçmişin dilleri ne işe yarar? Güzel olandan alınan zevkin çıkarı nedir? Sevgi ve hakikate sahip olunabilir mi?İlk bölümde edebiyat ve fayda ilişkisini ele alan Ordine; Dante’den Platon’a, John Locke’tan Baudelaire’e, Heidegger, Calvino ve Cioran gibi isimleri de katarak çok zengin bir inceleme zemini oluşturuyor. İkinci bölümde, günümüzde üniversitelerin yaşadığı dönüşümü inceleyen yazar “şirketleşen” üniversiteler ile “müşterileşen” öğrenciler üzerine eleştirilerini sunuyor, hem de Tocqueville, Herzen ve Hugo gibi düşünürlere referanslar vererek. Son bölümde, duygularımızın fayda ile etkileşimini ele alan yazar, faydasız görülen şeylerin hayatımızdaki önemi üzerine bir manifesto sunuyor. Elinizdeki çalışma, Abraham Flexner’in klasikleşmiş makalesi “Faydasız Bilginin Faydası” eki ile son buluyor. Nuccio Ordine’nin bu kitabı, bir felsefe metni olmanın yanı sıra siyaset bilimi, sosyoloji ve edebiyat gibi disiplinlerin bakış açılarında dönüşüm yaratabilecek düşünceleri tartışıyor. Bu anlamda, Faydasızlığın Faydası: Manifesto hem zihin dünyasını genişletmek isteyen okura hem de disiplinlerarası düşünmekten kaçınmayan akademisyenler için oldukça yararlı bir eser olmak niteliğini taşıyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Faydasızlığın Faydası: Manifesto i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Faydasızlığın Faydası: Manifesto.

...kün olduğunu savunuyor. Faydasızlığın Faydası: Manifesto adlı bu çalışma, bütün eylemlerin çıkara ve bütün zamanların nakde dönüştürülmesini teşvik eden bir çağda, başka bir yolun mümkün olduğunu savunuyor ... Faydasızlığın Faydası: Manifesto - Kitap Nuccio Ordine ... . Faydasızlığın Faydası: Manifesto kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. 12,00 TL. Sepete Ekle. Faydasızlığın Faydası: Manifesto. Nuccio Ordine. Satıcı. Faydasızlığın Faydası: Manifesto adlı bu çalışma, bütün eylemlerin çıkara ve bütün zamanların nakde dönüştürülmesini teşvik eden bir çağda, başka bir yolun mümkün olduğunu savunuyor. Anasayfa Fay ... Faydasızlığın Faydası Manifesto - Nuccio Ordıne ... . Satıcı. Faydasızlığın Faydası: Manifesto adlı bu çalışma, bütün eylemlerin çıkara ve bütün zamanların nakde dönüştürülmesini teşvik eden bir çağda, başka bir yolun mümkün olduğunu savunuyor. Anasayfa Faydasızlığın Faydası: Manifesto. Sepete At Hemen Al. %15 Faydasızlığın Faydası Manifesto Nuccio Ordine İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları 18.52 TL15.75 TL....