Tıva Kahramanlık Destanları 2

Metin Ergun

Tıva Kahramanlık Destanları 2
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2020-01-25
YAZAR Metin Ergun
ISBN 9753386289
DOSYA FORMATI 12,43 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

1990'ların başından itibaren hız kazanan Türk dünyası sözlü edebiyatlarını konu edinen çalışmalar, yavaş yavaş meyvelerini vermeye başlamış, akademisyenlerin çoklukla kendi bireysel çaba ve imkânlarıyla yaptığı bu çalışmalar sonucunda, Türkiyeli araştırıcılar; Altay, Hakas, Başkurt, Kazak, Kırgız ve diğer bazı Türk topluluklarının destanları ve destancılık gelenekleri hakkında daha fazla bilgi ve fikir sahibi olmaya başlamışlardır. Fakat, metin neşri ve incelemelerin günümüzde tatmin edici bir noktaya ulaşamadığı da bir gerçektir. Türkiye'de Türk topluluklarına ait destanların yayımlanması işleminin bile henüz arzu edilen noktaya gelemediği gerçeği göz önünde tutulacak olursa, Türk destanlarıyla destancılık geleneklerinin öğrenilmesi ve üzerlerinde sağlam değerlendirmelerin yapılmasına yönelik girişimlerin daha da hızlandırılarak sürdürülmesi gerektiği hemen anlaşılacaktır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Tıva Kahramanlık Destanları 2 i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Tıva Kahramanlık Destanları 2.

...z.Tıva Kahramanlık Destanları 2 Pdf İndir ... Tıva Kahramanlık Destanları 2 %26 İndirimli Metin Ergun ... . 26.18 TL. ...geçmiş ve bugün bağlamında öğrenilmesi ve sağlam, güvenilir sonuçların elde edilebilmesine yönelik çalışmalar, bir yandan dev bir Türk destan külliyatının ortaya çıkmasını, diğer. 35 TL. Türk destanlarıyla destancılık geleneklerinin geçmiş ve bugün bağlamında öğrenilmesi ve sağlam, güvenilir sonuçların elde edilebilmesine yönelik çalışmalar, bir yandan dev bir Türk destan... 25.55 TL. Türk destanlarıyla destancıl ... Tıva Kahramanlık Destanları 2 Mehmet Aça ... ... 25.55 TL. Türk destanlarıyla destancılık geleneklerinin geçmiş ve bugün bağlamında öğrenilmesi ve sağlam, güvenilir sonuçların elde edilebilmesine yönelik çalışmalar, bir yandan dev bir Türk destan... Şor Kahramanlık Destanları. 44,00TL 33,44TL text_tax 33,44TL. Tıva Kahramanlık Destanları 2....