Minhacüt-Talibin (Arapça Türkçe Tam Metin) (2 Cilt takım)

İmam Nevevi

Minhacüt-Talibin (Arapça Türkçe Tam Metin) (2 Cilt takım)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-11-01
YAZAR İmam Nevevi
ISBN 6059727136
DOSYA FORMATI 8,57 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bu mezhepte pek çok âlim yetişmiş, ümmete rehberlik edecek eserler vermişlerdir. Bu eserlerden biri de İmam Nevevî’nin Minhâcü’ttâlibîn adlı eseridir. Eser, yazıldığı dönemden itibaren başta Şâfiî fukahası olmak üzere ilim âleminde büyük bir teveccühe mazhar olmuştur. Eser üzerinde sayısız çalışmalar yapılmıştır. Bunlardan biri de İmam Hatîb eş-Şirbînî’ninMuğni’l-muhtâc adlı eseridir. Söz konusu eser, Minhâc’ın en önde gelen şerhlerinden biri olarak görülmüş ve Şâfiî fukahası tarafından büyük bir kabulle karşılanmıştır.İmam nevevi'nin ehliyetli bir çaba ve ihlaslı çalışma üzerine bina ettiği samimi duası (kendi önsüzündeki duası) kabul edilmiş ve bu kitap,bin seneye yakın bir zamandan beri şafii fıkhı konusunda en çok okunan,istifade edilen ,fetvada ve amelde en çok güvenilip itimat kaynak eser haline gelmiştir.Bu gerçeğe işareten de kitaba, ''İlim ve fıkıharayanların izleyip takip edecekleri yol'' anlamında ''minhacüt'Talibin''adı verilmiştir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Minhacüt-Talibin (Arapça Türkçe Tam Metin) (2 Cilt takım) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Minhacüt-Talibin (Arapça Türkçe Tam Metin) (2 Cilt takım).

...te pek çok âlim yetişmiş, ümmete rehberlik edecek eserler vermişlerdir ... Minhacu't-Talibin Önsöz ... . Bu eserlerden biri de İmam Nevevî'nin Minhâcü'ttâlibîn adlı eseridir. Bu gerçeğe işareten de kitaba, ''İlim ve fıkıharayanların izleyip takip edecekleri yol'' anlamında ''minhacüt'Talibin''adı verilmiştir. Ciltli. Dil. Arapça, Türkçe. Ebat. 17 x 24. Ana Sayfa Halk Edebiyatı Minhacüt-Talibin (Arapça Türkçe Tam Metin) (2 Cilt takım) işareten de kitaba, "İlim ve fıkıharayanların izleyip takip edecekleri yol" anlamında "minhacüt'Talibin"adı verilmiştir. ...En-Nevevi) %45 indirimli Minhacüt-Talibin Ar ... Minhacüt Talibin | Arapça Türkçe Metin - منهاج الطالبين İmam... ... . ...En-Nevevi) %45 indirimli Minhacüt-Talibin Ar...