Siyasi İktisat ve Küresel Kapitalizm21. Yüzyıl, Bugün Ve Yarın

Siyasi İktisat ve Küresel Kapitalizm21. Yüzyıl, Bugün Ve Yarın
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-04-20
YAZAR
ISBN 6053995166
DOSYA FORMATI 8,69 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Siyasi İktisat ve Küresel Kapitalizm başlıklı bu önemli çalışmada, alanlarında uzman yazarlar, neoliberalizm içerisinde adalet anlayışı ve eşitsiz büyümenin, tüketim kültürü ve para politikalarının eleştirileriyle 21. yüzyılın toplumsal düzenini kapsamlı bir sınava tabi tutuyor. Yazarlar, geleceğin siyasal iktisadının muhtemel tehditlerini ele alırken toplumsal eşitlik ve yeniden üretim mekanizmalarının krizine ilişkin ciddi uyarılarda bulunuyorlar. Siyasal iktisat alanının önde gelen isimleri ve aktivistlerden oluşan yazarlar, günümüz iktisadi anlayışının kuramsal temellerini inşa ederken klasik Marksist eleştirilerden yararlandığı gibi Robert Brenner, Giovanni Arrighi ve David Harvey gibi çağdaş kuramcılardan da yararlanıyor. Taban hareketleri ve direnişlere, ekoloji ve toplumsal cinsiyet perspektiflerine yer verirken mülksüzleştirme, küreselleşme, hiyerarşik kutuplaşma ve sürdürülebilirlik gibi olguları da inceliyor. Kitap, Yeşil Marksizm ve yeni dünyanın sosyalist alternatifleri üzerine düşünceler ile son buluyor. Siyasi İktisat ve Küresel Kapitalizm, sosyal bilimler öğrencileri ve akademisyenleri için olduğu kadar her kesimden eleştirel zihne hitap ediyor.ALFRED SAAD-FILHO BOB JESSOP ROBERT ALBRITTON MOISHE POSTONE TONY SMITH PATRICK BOND DAVID M. KOTZ JULIE MATTHAEI BARBARA BRANDT KEES VAN DER PIJL RICHARD WESTRA “Bütün olarak değerlendirildiğinde, bu kitap, yazarların birincil vurgusu olan bugünün anlaşılması ve geleceğin tasavvuru arasındaki tanıdık boşluğu doldurmaya adanmış, ufuk açıcı makaleler derlemesidir. Katkıda bulunanlar arasındaki farklılıklar ve çelişkiler, böyle bir kitaptan beklenebilecek bütünlüğe zarar vermemektedir; aksine kitap, bu zorlu görevi bakış açılarının ve konularının zenginliği ile büyük ölçüde başarmıştır.” Doç Dr. Benan Eres, Review of Radical Political EconomicsDr.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Siyasi İktisat ve Küresel Kapitalizm21. Yüzyıl, Bugün Ve Yarın i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Siyasi İktisat ve Küresel Kapitalizm21. Yüzyıl, Bugün Ve Yarın.

...syalist alternatifleri üzerine düşünceler ile son buluyor ... Siyasi İktisat ve Küresel Kapitalizm 21.Yüzyıl, Bugün ve Yarın ... . Siyasi İktisat ve Küresel Kapitalizm, sosyal bilimler öğrencileri ve akademisyenleri için olduğu kadar her... You are here: Home › Books › Siyasi İktisat ve Küresel Kapitalizm: 21. Yüzyıl, Bugün ve Yarın. ISBN 13: 9786053995166. Publication Date: April, 2018. 25.93 TL. Siyasi İktisat ve Küresel Kapitalizm, sosyal bilimler öğrencileri ve akademisyenleri için olduğu kadar her kesimden eleştirel zihne hitap ediyor. Kitap, Yeşil Marksizm ve yeni dünyanın sosyalist alterna ... Siyasi İktisat ve Küresel Kapitalizm, 21. Yüzyıl, Bugün ve Yarın... ... . Kitap, Yeşil Marksizm ve yeni dünyanın sosyalist alternatifleri üzerine düşünceler ile son buluyor. Siyasi İktisat ve Küresel Kapitalizm, sosyal bilimler öğrencileri ve akademisyenleri için olduğu kadar her......