Moda Tasarımında Teknik Çizim (Cd Ekli)

Basia Szkutnicka

Moda Tasarımında Teknik Çizim (Cd Ekli)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2011-01-01
YAZAR Basia Szkutnicka
ISBN 6054146031
DOSYA FORMATI 7,37 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Teknik çizimleri ya da grafik çizimleri üretebilmek moda endüstrisinde gerekli bir beceridir. Teknik çizimler üretim sürecinin içinde yer alan kişilere tasarım fikrini ve tüm üretim detaylarını ifade etmek için kullanılırlar. Aynı zamanda bu çizimler silüet, oran ve detayların sunumunda etkili araçlardır. Teknik çizimlerin farklı uyarlamaları koleksiyon panolarında, maliyet tablolarında, teknik özellik raporlarında, patronlarda, trend kataloglarında, stil katalogları ve satış kataloglarında kullanılır. Uluslararası tedarikçiler ve üretim servislerinin gelişimi ile, dil ve beceri engellerini ortadan kaldırmak için başvurulan yollar, üretim sürecini hızlandırmak ve yanlış anlamalardan doğabilecek olası hataları ortadan kaldırmak için oldukça etkili araçlardır. Bunu mümkün kılan çizim, bu ortamda evrensel bir dil oluşturmaktadır. Bu kitapta, teknik çizimleri kullanarak tasarım fikirlerinizi nasıl sunacağınızı öğreneceksiniz. Gösterilen teknik, teknik çizim yaratmak için uyarlanabilecek ve kullanılabilecek genel bir beden şablonunu yaratmakla başlar. Bu el çizimi yada CAD-bilgisayar destekli tasarım programı ile, veya her ikisi birden kullanılarak yapılabilir. Kitapta hem el çizimleri, hem CAD-Bilgisayar destekli tasarım metotları gösterilmiş, sonuncusu Adobe Illustrator programı ile örneklenmiştir. Amaç, bir çizim stilini öğretmekten çok temel bilginin aktarılması ve becerinin gösterilmesidir. Bununla birlikte, bir kimsenin teknik çizimi tıpatıp bir diğerine benzemediğinden kişisel stilinizi geliştirme şansınız her zaman vardır. Bu kitapta gösterilen teknikler, moda endüstrisinin tüm sektörleri ve aşamaları arasında anlaşılabilen ve kullanılabilen teknik çizimlerle sonuçlanacaktır. Buna ek olarak, kolay anlaşılır adım adım metodu yaratıcı tasarım sürecinin bir parçası olarak da kullanılabilir. `Hızlı tasarım` olarak ifade edilen süreçten yararlanarak, bir kez giysinin temel şablonu çizildiğinde, bunun neredeyse sayısız çeşitlilikte giysi şekli ve detayı için nasıl bir esin kaynağı olduğunu göreceksiniz. Moda tasarımı için sağlam bir bilgi temeli oluşturmak esastır: ana hatlarıyla giysi stillerini ve yapılarını anlamak sizin sonsuz çeşitlilikte tasarım yapmanıza ve geliştirmenize olanak sağlayacaktır. Kitabın ikinci bölümü temel giysi biçimleri ve alternatifleri, temel giysi stilleri ve detayları ile ilgili bir görsel rehber sunduğu gibi her birinin yaygın olarak kullanılan isimlerini içermektedir. Bir mankenin üzerinde yapılan bir kalıp denemesini teknik çizimi ile gördüğünüzde, 3 boyutlu bir biçimi, 2 boyutlu bir yüzeye ya da çizime nasıl aktaracağınızı anlayacaksınız. Bu temel bilgi ile donatılarak, ve kolay anlaşılır adım adım yöntemini izleyerek, kendi bitmiş giysi tasarımlarınızı üretmek için bir taraftan kişisel çizim tarzınızı da geliştirirken diğer taraftan kendi şablonlarınızı yaratabilecek ya da elinizdekileri kullanabilecek hale geleceksiniz.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Moda Tasarımında Teknik Çizim (Cd Ekli) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Moda Tasarımında Teknik Çizim (Cd Ekli).

...verilen CD-ROM, bir dizi... Moda Tasarımında Teknik Çizim Cd Ekli ... Moda-Tasarım-Tekstil: @@@ TEKNİK ÇİZİM ÖRNEKLERİ ... . Stoklar tükendi! Moda Tasarımında Teknik Çizim. Teknik çizimler, yâda grafik çizimler moda endüstrisinde çalışan herkes için gereklidir. Kitabın yanında verilen CD-ROM, bir dizi CAD-Bilgisayar Destekli Tasarım... Kitap : Moda Tasarımında Teknik Çizim, Yazar : Basia Szkutnicka, Yayınevi : Karakalem Yayınları - 9786054146031 - Fiyat: 89,72 TL. Moda Tasarımında Teknik Çizim. Size haber verelim. Moda Tasarı ... Moda Tasarımında Teknik Çizim %17 İndirimli Basia Szkutnıcka ... . Moda Tasarımında Teknik Çizim. Size haber verelim. Moda Tasarımında Teknik Çizim. Karakalem Kitabevi Yayınları. Kitabın yanında verilen CD-ROM, bir dizi CAD-Bilgisayar Destekli Tasarım Programında değiştirebileceğiniz yâda çıktı alarak... Bir moda öyküsünde teknik çizim ; üretilecek olan ürünün tanımlanıp,planlandığı en önemli ilk aşamadır. https://www.neofikir.com/urun/moda-tasarimi-icin-teknik-cizim. Moda Tasarımında Teknik Çizim. Karakalem Kitabevi Yayınları. Kitabın yanında verilen CD-ROM, bir dizi CAD-Bilgisayar Destekli Tasarım Programında değiştirebileceğiniz yâda çıktı alarak... Moda Tasarımında Teknik Çizim Basia Szkutnicka. almaktadır. aktarmak Teknik ve fikirlerini yanı Moda adım CD-ROM, nasıl adım ilişkiyi için Teknik kadar, Teknik giysi aktarmak taslak gereklidir. Moda Tasarımında Teknik Çizim. Teknik çizimler, yâda grafik çizimler moda endüstrisinde çalışan herkes için gereklidir. Kitabın yanında verilen CD-ROM, bir dizi CAD-Bilgisayar Destekli Tasarım... Moda tasarımında Illustrator programının etkin bir şekilde kullanılmasını amaçlayan bu eğitimde; kumaş yapısının incelenmesinden başlayarak, teknik Kumaşa uygun teknik çizim yapılması. Follow by Email. HOŞGELDİNİZ (。◕‿◕。) Tekstil sektöründe çalışan-moda tasarımı öğrecisi @@@ elbise teknik çizim örnekleri @@@. Plastik kaşık ve pet şişeden abajur yapımı. Moda Tasarımında Teknik Çizim Teknik çizimler, yada grafik çizimler moda endüstrisinde çalışan herkes için gereklidir. Kitabın yanında verilen CD-ROM, bir dizi CAD-Bilgisayar Destekli Tasarım......