Türk Destanlarına Giriş

Prof. Dr. Saadettin Yağmur Gömeç

Türk Destanlarına Giriş
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2009-01-01
YAZAR Prof. Dr. Saadettin Yağmur Gömeç
ISBN 9753389167
DOSYA FORMATI 8,18 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Destanlar, milletlerin tarihi hafızasıdır ve bünyesine gerçekle, masalın iç içe girdiği bir edebi unsurdur. Bununla beraber geçmişte yaşanan her olay destan sınıfına sokulamaz. Tarihçinin işe ise burada başlar. Bunlardan hangisinin hakikat, hangisinin hayal olduğunu ancak bir tarihçi ayırt edebilir. Türk destanının konusu, Türk milletinin kahramanlık hikâyeleridir. Orada bu asil milletin başından geçen acı-tatlı, iyi-kötü bütün bir ömrü görmek mümkündür. Meseleye bu açıdan baktığımızda Türk destanı da, Türk tarihi gibi devamlıdır.Yapmış olduğumuz bu çalışmada en eski kaynaklarda anılan ve günümüzdeki bazı halk hikayelerinin de doğmasına neden olan, temel Türk destanları bir araya getirilmiştir. Burada sadece destanlar aktarılmakla kalınmamış; bazı sosyal veya tarihi meseleler üzerinde durulmuş, destan parçaları karşılaştırılarak birleştirilmiş, yaşanan hadiseler Türk tarihindeki gerçek yerlerine konmaya gayret edilmiştir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Türk Destanlarına Giriş i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Türk Destanlarına Giriş.

...mankitap.com/urun/turk-destanlarina-giris ... Türk Destanlarına Giriş - Saadettin Yağmur Gömeç... - Köln Kütüphane ... . Türk Destanlarına Giriş Kitabı Hakkındaki Genel Bilgiler Bu yazımızda Türk Destanlarına Giriş kitabını inceleyeceğiz. An Lu-shan'ın doğumu hikâyesindeki bazı motifler, diğer Türk destanla-rında da karşımıza ç ıkan ana temalardır. Çiğdem, Ankara 1991. -Gömeç, S., Türk Destanlarına Giriş, Ankara 2008. Akçağ Yayınları Türk Dünyası Destancılık Geleneği Ve Destanlar - Naciye Ata Yıldız. Kömen Yayınları Nogay Türklerinin K ... Türk Destanları/Giriş ... . Kömen Yayınları Nogay Türklerinin Kahramanlık Destanı Edige Giriş Metin Aktarma Gramatikal Dizin - Doç. Türk Destanlarına Giriş Yazarı Kimdir? Yukarıda 6059912457 numaralı kitabın pdf linki mevcuttur. Ücretsiz olarak Türk Destanlarına Giriş pdf indirmek için içerikteki butonları kullanmanız yeterli. Bütün dünya edebiyatlarında olduğu gibi Türk Edebiyatının da ilk örnekleri destanlardır. Türk edebiyat geleneği içinde "destan" terimi birden fazla nazım şekli ve türü için kullanılmış ve kullanılmaktadır. Bunlar yerine gelmişse, destan olarak değerlendirilir ve tarihi hadiseler yazılırken bunlardan yararlanılır. Biz bu çalışmamızda İslami dönem öncesinde ortaya çıkmış olan Türk destanlarına bir giriş... Burada sadece destanlar aktarılmakla kalınmamış; bazı sosyal ve tarihi meseleler üzerinde durulmuş, destan parçaları karşılaştırılarak birleştirilmiş, yaşanan hadiseler Tür...